​​​​​

JUNIOŘI V TVRDÉ BITVĚ PORAZILI ŠVÝCARSKO NA NÁJEZDY 5:4

Jméno autora
21. 10. 2018

Lvíčata završila své vystoupení na Euro Floorball Tour v Uppsale vítězstvím nad svými švýcarskými protějšky 5:4pn. O dva české góly se postaral Martin Řezáč. Pro juniory je to sedmnáctá výhra se Švýcarskem v historii, v tomto roce ze šesti zápasů třetí. Výběr Jiřího Jakoubka nyní čeká tréninková příprava během MS mužů v Praze.

4 : 5pn
1:01:22:2 0:1
Branky: 9. Noah Siegenthaler, 34. Lukas Münger, 44. David Dürler, 47. Marc-André Vogt - 19. Jonáš Kreysa, 21. Martin Řezáč, 27. Martin Řezáč, 51. Josef Juha, 53. Matěj Pěnička

Hned v prvních vteřinách český tým ohrozil soupeřovu branku a na hřišti se rozpoutala intenzivní bitva, jež nabídla mnoho tvrdých individuálních soubojů. V první polovině zápasu ovládal české brankoviště skvělý Šimůnek, který díky několika důležitým zákrokům držel Švýcary zpátky, byť v první třetině jedinkrát inkasoval.
Češi v první části nevyužili přesilovku, která se jim naskytla jen pár vteřin po úvodním gólu Švýcarska. Blízko gólu byl v těžké pozici Josef Juha, ale ještě blíže byl Kreysa, který místo odkryté branky trefil ležícího Scharmina.  Na začátku 19. minuty pak měla lvíčata ještě jednu velkou příležitost, nařízené trestné střílení ale Kreysa neproměnil.
Vyrovnat se Čechům podařilo hned zkraje druhé části díky Řezáčovi, jenž poté ve 27. minutě přidal ještě jeden gól a otočil tak stav ve prospěch našeho týmu. Co však mrzelo, byly nepovedené přesilovky. Ve druhé dvacetiminutovce měl český tým k dispozici další dvě, ale bloky soupeře byly pevné a česká koncovka nepříliš přesvědčivá. To dalo Švýcarům příležitost skóre vyrovnat.
Za stavu 2:2 se lvíčatům hrubě nepovedl vstup do závěrečné hrací části, Dürfer z nájezdu a Vogt přes zamrzlou českou obranu navýšili švýcarské vedení na 4:2. Poměrně dobře zvládnuté oslabení po faulu Šebka ale dalo našim reprezentantům novou energii, jíž proměnil ve snížení na 3:4 kapitán Josef Juha.
Také čtvrtá česká přesilovka zůstala neproměněna, tedy alespoň dle oficiálního zápisu. Prakticky se Matěj Pěnička trefil dřív, než se Wenk stačil zapojit do hry, vyrovnání na 4:4 přišlo jen jednu vteřinu po skončení trestu.
Ani česká power-play nepřinesla rozřešení a rozhodnout musely nájezdy. V nich byli Češi mnohem úspěšnější, dokázali proměnit tři, zatímco jejich soupeř pouze jeden. Rozhodující trefu zařídil Josef Juha.