JUNIOŘI ZDOLALI NA ŠKO-ENERGO CUPU ÚŘADUJÍCÍHO MISTRA

29. 7. 2021

Juniorská reprezentace zvládla jednu z posledních herních příprav před startem mistrovství světa v Brně. V rámci ŠKO-ENERGO CUPu dokázala zdolat úřadujícího českého šampiona z Mladé Boleslavi. Dvěma trefami se blýskl Martin Čermák.

Juniorská reprezentace vletěla do zápasu proti Mladé Boleslavi, které chyběli na druhé straně barikády bojující členové Berkova výběru, s velkou vervou. V jedenácté minutě otevřel skóre po hezké akci Hanák. Krátce před koncem první části se po Šebkově pěkné nahrávce prosadil Suchánek.

Ve druhé části se dostali junioři do trháku, a to díky Martinů Čermákovi. Ten nejprve bleskově využil přesilovku a následně nekompromisně zametl do sítě Stránského polovysoký pas. Do konce druhého dějství se však povedlo Boleslavi znovu dostat do kontaktu.

O výsledku nakonec rozhodl vstup do třetí části. Hned zkraje totiž dotlačil na brankovišti balonek do sítě Matěj Čermák a o pár chvil později se ujala přesná rána Dolejše. V závěru ještě mistr zahrozil, během necelé půlminuty nejprve dovršil hattrick Suchánek a po něm snížil na 4:5 Chroust. Vyrovnání už ale česká obrana s pevným Jurcem v zádech nedovolila.

Česko U19 – Předvýběr.CZ Florbal MB 4:5

Branky: 11. Hanák (Majer), 26. Martin Čermák, 37. Martin Čermák (Stránský), 41. Matěj Čermák, 44. Dolejš (Burian)  – 18. Suchánek (Šebek), 40. Suchánek (Curney), 57. Suchánek (Tomašík), 57. Chroust (Koláčný). Třetiny: 1:1, 2:1, 2:2.