{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JUNIORKY ČEKÁ V ZÁŘÍ PŘÍPRAVNÝ TURNAJ V MAĎARSKU

Obrázek ke článku
18. 8. 2017

Právě dnes byla odkryta nominace českého reprezentačního týmu, jenž bude bojovat na začátku září na turnaji v Budapešti. Výběr juniorek podstoupí měření sil s MMKS Podhale, reprezentaci Slovenska a pořádajícího týmu z Maďarska. Trenér Tomáš Martiník pojede do Budapešti s dvaceti hráčkami.​

K víkendu, kdy muži společně s ženami budou hrát přátelská utkání v Mladé Boleslavi, se přidává událost reprezentace juniorek, která využila nabídku k sehrání tří duelů za hranicemi České republiky. „Původně jsme měli mít klasické soustředění, ale možnost sehrát tři mezinárodní zápasy se nám zdála mnohem prospěšnější, a proti jsme s účasti neváhali,“ vysvětluje účast Česka Tomáš Martiník.

Juniorky se pilně připravují na nadcházející Mistrovství světa, jenž se odehraje ve švýcarských městech St. Gallen a Herisau. Ještě před tímto vrcholem však zamíří do Malmö, kde se i s ženami představí v rámci Euro Floorball Tour. „Do MS nás čeká ještě spousta práce. Musíme detailně vypilovat útočnou i obrannou fázi, zapracovat na přesilovkách, oslabeních a dalších standardních situacích. Máme už i docela jasnou představu o složení jednotlivých formací,“ líčí trenér.

„Na Mistrovství světa nás čekají mimo jiné i Norky a Němky, takže věříme, že nám zápasy v Maďarsku tyto soupeře nejvíce nasimulují a my si zvykneme na způsob vedení zápasů proti těmto papírově 'lehčím' týmům. Několikrát nám historie ukázala, že taková střetnutí jsou hlavně o psychické stránce celého mužstva.“

Reprezentační kariéru obnoví po zranění a následné operaci Nela Škopková z ostravského FBC, která je alternativou na určité místo v sestavě. „Uvidíme, v jaké formě se Nela ukáže. Jsme teď ve fázi, kdy postupně zužujeme okruh hráček pro MS. Kádr se nám pomalu rýsuje, začíná mít zcela jisté obrysy a věříme, že tato akce nás v tomhle směru posune zase o něco více dopředu,“ popisuje vývoj nominace.

„Na turnaj jedeme s cílem vyzkoušet si především ofenzivní stránku naší hry, vypilovat rozehrávku a kombinace. Předpokládáme spíše zataženější obrany soupeřek, kdy by mohly hrozit protiútoky. Řešení takových situací nám ještě činí nějaké problémy, takže tady máme další z témat zlepšení.“ Po boku Tomáše Martiníka odcestuje do Maďarska osmnáct hráček a dvě brankářky.

Nominace juniorek přípravný turnaj v Budapešti:

Werbynská Simona               Střešovice

Lišková Pavla                        Ostrava

Beránková Vendula               Tigers

Jurečková Eliška                   Ostrava

Kubečková Nikol                   Vítkovice

Malecká Petra                       Tigers

Novotná Lenka                      Židenice

Svačinová Markéta               Chodov

Šebestová Petra                   Tigers

Faltusová Lenka                   Střešovice

Husková Barbora                  Vítkovice

Cholinská Lucie                    Olomouc

Kadidlová Andrea                 Bohemians

Otcovská Kristýna                 Litvínov

Pekárková Nikol                    Liberec

Planková Eliška                    Vítkovice

Řezáčová Lucie                    Tigers

Sedláčková Barbora             Ostrava

Škopková Nela                     Ostrava

Vrlíková Markéta                  Ostrava


Harmonogram turnaje:

Pátek

14:30     Maďarsko U19 – Slovensko U19

17:30     Česká republika U19 – MMKS Podhale

Sobota

12:30     Maďarsko U19 – MMKS Podhale

15:30     Slovensko U19 – Česká republika U19

Neděle

9:00       MMKS Podhale – Slovensko U19

12:00     Maďarsko U19 – Česká republika U19

Obrázek