{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

JUNIORKY HLEDAJÍ AZYL! MS 2022 NA ZÉLANDU NEBUDE

Obrázek ke článku
4. 11. 2021

Florbalová unie Nového Zélandu ve čtvrtek dopoledne oznámila, že vinou protiepidemických opatření, které se týkají zejména návštěvníků země, nebude moci v květnu 2022 uspořádat mistrovství světa juniorek. Mezinárodní florbalová federace (IFF) proto hledá náhradní variantu.

Novozélandská unie se na toto téma několikrát setkala s vládními agenturami a také se Sportovní organizací Nového Zélandu. Společně s nimi se shodla na tom, že nemůže být zaručeno, že budou cestovní omezení, která momentálně zahrnují také povinnou hotelovou karanténu pro všechny účastníky MS, budou zrušena ještě před jeho uspořádáním, a proto se rozhodla předat pořádání šampionátu jiné zemi. Hrát se mělo od 4. do 8. května v ASB Sports Centre ve Wellingtonu.

Sportovní oddělení IFF nyní jedná s náhradním pořadatelem a doufá, že návrh na nové místo pořádání šampionátu juniorek bude připraven a předán ke schválení Ústřední radě IFF na dalším setkání, které proběhne 13. – 14. listopadu. Více informací bude zveřejněno po tomto setkání.

Originální článek naleznete ZDE.

Obrázek