​​​​​​​

JUNIORKY SE ROZLOUČILY S EFT VÝHROU NA NÁJEZDY

11. 11. 2018

Vrcholem turnaje byl zápas s domácím týmem. Poslední den Euro Floorball Tour v Neuchatelu přinesl duel našich juniorek proti Švýcarkám. Vítěze utkání určily až samostatné nájezdy, které rozhodla Nela Havlínová.

4 : 5pn
1:33:10:0 0:1
Branky: 15. Seraina Fitzi, 22. Leonie Wieland, 33. Linn Larsson, 40. Julia Kradolfer - 7. Vendula Maroszová, 14. Vendula Maroszová, 15. Eliška Chudá, 36. Lucie Řezáčová

České hráčky si věřily v kombinacích a snažily se často držet míček. Díky tomu přecházely půlku hřiště a nutily soupeře k zaváháním. Jednu takovou šanci střelecky zužitkovala Vendula Maroszová a Česko vedlo. Náš tým potom ubránil chvilkový tlak Švýcarek a přidal další dva góly. Domácí družstvo však ještě zahrozilo a do konce první třetiny snížilo na 1:3.

Druhá část začala přesilovkou Švýcarska, jež tuto situaci proměnilo. Náš protivník navíc stále chodil do nebezpečných akcí a dotáhl to k vyrovnání na 3:3. V závěru dějství ještě dala obě družstva gól a před poslední fází zůstával nerozhodný výsledek. „Na zápas jsme se těšily, protože jsme si řekly, že ho prostě vyhrajeme. Po vítězství nad Finskem jsme to chtěly zopakovat i podruhé,“ popsala motivaci Češek útočnice Lucie Řezáčová.

Ve třetí třetině mohly naše juniorky potrestat vyloučení Švýcarek. Domácí florbalistky ale nepřipustily potíže a pokračoval remízový stav. „Měly jsme hrozně moc příležitostí. Chybělo jenom jejich využití,“ věděla Řezáčová. Žádná z možností však nevyšla ani na švýcarské straně. „Když se blížil konec, už jsme se do ničeho nehnaly a chtěly jsme skóre udržet,“ doplnila Řezáčová plán týmu.

Při výsledku 4:4 po 60 minutách se musely dělit body. V přídavných nájezdech pak uspělo Česko zásluhou Nely Havlínové. To našim hráčkám zaručilo bonusový bod a celkově třetí místo těsně za Finskem a Švédskem. „Za mě to byl úspěšný turnaj. Na to, že jsme absolvovaly úplně první EFT a první reprezentační akci, tak si myslím, že dobré,“ uzavřela Řezáčová hodnocení.