​​​​

JUNIORKY TŘETÍ VÝHRU NEPŘIDALY, FINKÁM PADLY

27. 4. 2019

Tým Tomáše Martiníka držel s Finkami krok čtyřicet minut hry, ale nezužitkoval nabídnuté šance. Soupeřky tak převzaly iniciativu a navyšovaly svůj náskok. Dvě minuty před koncem parádním blafákem snižovala z trestného střílení na 3:8 Nela Havlínová.

3 : 8
0:11:22:5 -:-
Branky:

Češky si musely zvyknout na tempo svých soupeřek, které už na začátku třetí minuty otevíraly skóre. Domácí tým Finkám vzdoroval, tvořil si obdivuhodné šance, ale bez gólového efektu. Většinu míčku zastavila Minnie Heininen svými zákroky, což hatilo českému celku plány na vyrovnání. Snížení na 1:2 přišlo až v polovině hrací doby z hole Kateřiny Seemannové, soupeřky si ale vzaly své dvoubrankové vedení zpět.

Sedmigólová třetí třetina patřila slečnám v bílých dresech. Ty postupně navyšovaly své vedení a nezastavilo je ani snížení v podání Pavlíny Bačové. Poslední radost udělalo dvěma stovkám fanouškům trestné střílení Nely Havlínové, která kličkou vymíchala finskou gólmanku a zkušeně zavěsila do odkryté klece. Juniorky tak zakončily turnaj v Chomutově s bilancí dvou vítězství a jedné porážky.

Rozhovor s nájezdovou kouzelnicí Nelou Havlínovou můžete zhlédnout ZDE.

Hodnocení trenéra Tomáše Martiníka naleznete ZDE.