{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIORKY ZABOJUJÍ O ÚČAST NA MS NA SOUSTŘEDĚNÍ V KLADNĚ

Obrázek ke článku
9. 6. 2021

Juniorské reprezentantky čeká další soustředění, které se bude konat na začátku července v Kladně a půjde o jednu z posledních společných přípravných akcí před samotným mistrovstvím světa ve Švédsku. „Očekávám velkou chuť a snahu všech se na mistrovství pořádně připravit. Zároveň je to pro hráčky také v podstatě poslední možnost, jak si říct o místo v konečné nominaci na MS,“ hlásí hlavní kouč reprezentačního výběru do 19 let Tomáš Martiník. ​

Čekání na juniorský šampionát bylo dlouhé, nyní je však u konce. Juniorky pod vedením trenéra Martiníka již finišují své přípravy na září, kdy se strhne bitva o titul mistryň světa ve švédské Uppsale. 

Součástí příprav byla již tradičně řada reprezentačních soustředění, vinou nepříznivé situace okolo koronavirové pandemie však každé z nich vzájemně dělila značná mezera. V rámci posledních měsíců před samotným šampionátem se ale uskuteční hned dvě soustředění plynule na sebe navazující.

Prvním bude reprezentační soustředění v Milevsku, které se bude konat v rozmezí od 18. do 20. června. Do Kladna pak trenér Martiník nominoval 21 hráček a tři brankářky. Oznámil však také, že po akci na jihu Čech donominuje ještě dvě další florbalistky, které dostanou možnost ukázat své schopnosti právě při soustředění v Kladně. „Chceme mít pro mistrovství připraven širší okruh hráček, takže na soustředění chceme dát prostor a šanci o místo zabojovat i některým mladším florbalistkám. Nejprve je ale chceme vidět naživo v akci a pak se rozhodneme, kterým tu šanci dáme,“ uvádí. 

A co bude pro tento výběr rozhodující? „Samozřejmě to, jakou herní kvalitou se budou prezentovat, a pak i potřebami týmu na jednotlivých postech a v týmových rolích,“ dodává.

Zvěřejněná jména v aktuální nominaci poukazují na rozmanitost klubů, ze kterých trenérský štáb vybíral. Přes tuzemské až po kádry zahraniční. Na soupisce se tak objevila například Eliška Trojánková, která aktuálně hájí barvy švýcarského Zug United nebo Vlaďka Maděrová z finského Erä Vikingit. „Nominace byla složitější, protože holky měly nerovné podmínky a ani my jako trenéři jsme neměli šanci moc sledovat, jak se kdo v průběhu uplynulého roku posunul,“ míní Martiník a dodává, že jsou s trenérským štábem na jednotlivé individuální posuny velice zvědaví.

ČTĚTE TAKÉ: Těšíme se, že superfinále bude mít atmosféru, říká Martiník

A co vůbec od společné akce v Kladně očekává? „Bude to finální příprava týmu na zářijové MS ve Švédsku, takže očekávám velkou chuť a snahu všech se na mistrovství pořádně připravit. No a samozřejmě je to pro hráčky v podstatě poslední možnost, jak si říct o místo v konečné nominaci na MS,“ uvádí.

Hlavní úkoly, na které bude celá závěrečná příprava zaměřená, pak vidí následovně. „Budeme chtít pracovat na našem aktivním a kompaktním herním projevu a organizaci naší hry do útoku a do obrany. Chceme se výrazně zaměřit na kvalitu hry na míčku, a to jak individuálně, tak i v rámci jednotlivých pětek. Bude to samozřejmě i o konečném sehrávání a ladění detailů,“ uzavírá.


Nominace juniorek na tréninkový kemp v Kladně ( 1. - 4. 7.) 
Brankářky:

Kristýna Janglová (Tigers Start98)
Viktorie Karasová (1.SC Tempish Vítkovice)
Monika Šolleová (Tatran Střešovice)

Obránkyně:

Marie Havlíčková (Florbal Chodov)
Vanessa Rebecca Keprtová (Florbal Chodov)
Kristýna Lechnerová (Florbal Chodov)
Markéta Lenfeldová  (FBC Liberec)
Michaela Mechlová (Tatran Střešovice)
Šárka Staňková (Florbal K1 Židenice)
Kateřina Vachudová (Tatran Střešovice)

Útočnice:

Pavlína Bačová (FBC Ostrava)
Eliška Chudá (Florbal Chodov)
Veronika Kopecká (Tatran Střešovice)
Kateřina Kovaříková (Tigers Start98)
Michaela Kubečková (1. SC Tempish Vítkovice)
Vlaďka Maděrová (Erä Vikingit, Fin.)
Vendula Maroszová (1. SC Tempish Vítkovice)
Markéta Protenkerová (Tatran Střešovice)
Lucie Řezáčová (Zollbrück Skorpion Emmental, Švýc.)
Kateřina Seemannová (Tatran Střešovice)
Eliška Trojánková (Zug United, Švýc.)
Kristína Zlatníková (Tigers Start98)
Lucie Želízková (Tatran Střešovice)
Mariana Býčková (Tatran Střešovice)

Dvě hráčky budou do nominace doplněny ještě po kempu reprezentace juniorek v Milevsku. 

​​

Obrázek