{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIORSKÝ SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT ODHALIL ROZPIS ZÁPASŮ

Obrázek ke článku
15. 1. 2021

Mistrovství světa juniorů 2021, které se uskuteční v Brně, odstartuje ve středu 28. dubna dopoledním utkáním mezi Slovenskem a Lotyšskem. Čeští mladíci se poprvé představí tentýž den, od půl sedmé se střetnou se silným Finskem.

„Těší nás, že zveřejněním zápasového rozpisu jsme opět o krok blíž k začátku šampionátu. Nadále pokračujeme v přípravách, a jakmile nám situace dovolí, tak budeme schopní začít s prodejem vstupenek. Už v tuto chvíli je ale možné zakoupit si merchandising a upomínkové předměty,“ říká generální sekretář šampionátu Petr Chvojka.

Rozpis už mohl nyní vzniknout na základě zrušení kvalifikací, o kterém Mezinárodní florbalová federace (IFF) informovala ve čtvrtek. O postupujících na finálový turnaj tak rozhodlo pořadí v žebříčku.

Český tým se v rámci Skupina A postupně utká s Finskem, Slovenskem a Lotyšskem. „Je to velmi krátký turnaj a všechny týmy mají v kádru šikovné hráče, takže to nebude jen o zápasu s Finskem, které samozřejmě bude mít velmi dobrý tým. Má vždy jen ty nejvyšší ambice, takže to bude určitě obtížný zápas. Co si pamatuji, tak jsme se na posledních dvou šampionátech nestřetli, takže i v tomto to pro nás bude zajímavé,“ přemítá Jaroslav Berka, hlavní trenér juniorské reprezentace.

Rozpis českých utkání:

Česká republika - Finsko (středa 28. dubna, 18.30)
Česká republika - Slovensko (čtvrtek 29. dubna, 18.30)
Lotyšsko - Česká republika (pátek 30. dubna, 18.30)

Rozpis se může změnit na základě požadavku držitele televizních práv.


​​

Obrázek