{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JUNIORSKÝM KATEGORIÍM VÉVODÍ FORMAN S KUBEČKOVOU

Obrázek ke článku
24. 1. 2020

Začátek roku opět přinesl tradiční hlasování. V anketě Florbalista sezony 2019/2020 se hodnotily individuální výkony nejen hráčů a hráček za první půlku tohoto ročníku. V kategorii juniorů zatím patří první místo Filipu Formanovi z Bohemians, juniorkám pak vévodí vítkovická Michaela Kubečková.

Průběžný lídr juniorské kategorie Filip Forman je klíčovým hráčem Bohemians, kteří hájí pátou pozici superligy. Sedmnáctiletý tahoun letos zaznamenal už 21 gólů a stejný počet asistencí, což mu stačí na čelo týmového bodování. V pořadí všech hráčů nejvyšší soutěže potom drží sedmou příčku. Jeho skvělou formu navíc potvrzuje to, že bodoval v každém z uplynulých dvanácti zápasů superligy.

Obhájce prvenství z posledních dvou let Filip Langer je zatím na druhém místě ankety. Za klíčovým hráčem Tatranu Střešovice potom v elitní trojici nechybí Jakub Buršík z Bohemians, který už loni figuroval v nejlepší desítce pořadí.

Další místa patří za dobré výkony v superlize také Matěji Čermákovi a Petru Majerovi. Do desítky se vedle nich vešli Matěj Havlas, Martin Gattnar nebo Dominik Beneš hrající první ligu za Florbal Ústí. Na dělené deváté a desáté příčce jsou Štěpán Švejda s Adamem Zubkem.

TOP 10 kategorie Junior sezony 2019/2020

1. Filip Forman (FbŠ Bohemians)
2. Filip Langer (Tatran Střešovice)
3. Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)

4. Matěj Čermák (AC Sparta Praha)
5. Petr Majer (Florbal Chodov)
6. Matěj Havlas (Tatran Střešovice)
7. Martin Gattnar (1. SC Vítkovice)
8. Dominik Beneš (Florbal Ústí)
9.–10. Štěpán Švejda (Florbal MB)
           Adam Zubek (1. SC Vítkovice)

Skvělou sezonu hraje vítkovická Michaela Kubečková, která průběžně vede kategorii juniorek. S Vítkovicemi je na čele Extraligy žen a z pozice náhradnice se zúčastnila také prosincového mistrovství světa žen, kde si připsala asistenci v utkáních se Slovenskem a Polskem. Druhá nejlepší juniorka loňského ročníku o sobě dala vědět i dvěma trefami na domácím Poháru mistrů v Ostravě, kde Vítkovice získaly bronz.

Loňská vítězka Eliška Chudá z Ivanti Tigers, se kterými postoupila do finále Poháru Českého florbalu, je druhá. Medailové pořadí uzavírá Pavlína Bačová z kádru nováčka Extraligy žen Bulldogs Brno, která letos nastřádala už 22 bodů za 16 branek a šest asistencí a o slovo se pravidelně hlásí i v juniorské reprezentaci.

Společnou pátou až osmou pozici zastávají Emilie Skalíková, Marie Havlíčková, Kateřina Seemannová a kapitánka reprezentace juniorek Lucie Želízková. Kromě nich desítku doplnily chodovské hráčky Adriana Hýsková s Vanessou Rebeccou Keprtovou.

TOP 10 kategorie Juniorka sezony 2019/2020

1. Michaela Kubečková (1. SC Vítkovice)
2. Eliška Chudá (Tigers Jižní Město)
3. Pavlína Bačová (Bulldogs Brno)

4. Eliška Trojánková (Tigers Jižní Město)
5.–8. Emilie Skalíková (FbŠ Bohemians)
         Marie Havlíčková (Florbal Chodov)
         Kateřina Seemannová (Tatran Střešovice)
         Lucie Želízková (Tatran Střešovice)
9. Adriana Hýsková (Florbal Chodov)
10. Vanessa Rebecca Keprtová (Florbal Chodov)

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, která vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostane možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek