​​​​

JUNIORY ČEKÁ PŘÍMÝ DUEL O VÍTĚZSTVÍ NA POLISH CUPU

2. 2. 2019

​​Česká juniorská reprezentace zvládla také čtvrté utkání na Polish Cupu proti Norsku, které porazila 9:5. Norové však potvrdili roli nájezdových specialistů a sebrali českému týmu bod v této dovednostní soutěži. S jedenácti body na kontě se v neděli o první místo na turnaji utkají Češi se Švýcary.

5 : 9
0:34:51:1 -:-
Branky: 21. Joachim Terjesen, 28. Joachim Terjesen, 29. Daniel Svendsen, 38. Simen Jansen, 54. Daniel Svendsen - 1. Patrik Šebek, 3. Dalibor Švéda, 8. Jakub Boček, 26. Jonáš Kreysa, 28. Matěj Havlas, 30. Lukáš Netrefa, 31. Jonáš Kreysa, 34. Matěj Havlas, 60. Patrik Šebek

„Večerní zápas byl velký rozdíl v přístupu i provedení oproti dopolednímu utkání. Kluci hlavně v první třetině na hřišti dominovali a určitě si odnesli hodně informaci o tom, jaký výkon je potřeba předvádět,“ zhodnotil výkon hlavní trenér juniorské reprezentace, Jiří Jakoubek.

První třetina se skutečně českému týmu vydařila. Soupeře Češi několikanásobně přestříleli a vytěžili z toho tři trefy a čisté konto na vlastní straně. Na začátku druhé části využili Norové přesilovou hru ještě z první třetiny a o pár minut později následovala přestřelka. V deseti minutách padlo sedm gólů. Většina z nich ale za záda norského brankáře, a byť náskok českého týmu nebyl takový, jako třeba v předchozích zápasech, došel si český tým pro čtvrté vítězství na turnaji.

Poprvé na turnaji byl český tým trestanější než soupeř. Ze tří oslabení však inkasoval pouze jednou právě na začátku druhé třetiny, další dvě početní nevýhody už český tým přečkal bez úhony. Stejně jako v pátek i v sobotu Češi ve večerním duelu nezopakovali dopolední střeleckou efektivitu a na každý gól spotřebovali mnohem více střel.

Tomu navzdory však stále díky vysokým vítězstvím nad domácím Polskem a Německem drží post nejproduktivnějšího celku na turnaji. Tentokrát ale český tým na soupeře nestačil v samostatných nájezdech po základní hrací době. A to především proto, že Norové hned dvakrát vyslali svého freestylového specialistu Daniela Svendsena, který nedal českému brankáři šanci.

V posledním klání turnaje se český tým přímo utká o první místo. V deset hodin dopoledne nastoupí proti švýcarskému výběru.