{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KANONÝR GREGOR: MÉ GÓLY JSOU PŘÍJEMNOU TŘEŠNIČKOU NA TÝMOVÉM VÝKONU

Obrázek ke článku
12. 12. 2019

Lukáš Gregor aktuálně drží neuvěřitelnou šňůru patnácti po sobě jdoucích utkání, ve kterých skóroval. Mezi střelci nejvyšší soutěže je třetí. To vše se mu daří v dresu týmu, který bojuje na hraně účasti v play-off. Vinohradská opora v rozhovoru mimo jiné popisuje návrat do SKV a hodnotí svůj výkonnostní vzestup.

V prvním kole jste se zahříval, pak jste ale v patnácti po sobě jdoucích zápasech skóroval. Čím to?
Těžko říct. Může to být určitou herní pohodou nebo chemií v lajně. Trenéři se snaží s námi pracovat také individuálně a využívat jednotlivých silných stránek každého hráče. Což si myslím, že je důležité, aby každý hráč věděl, do jakých situací se v zápase bude dostávat, jaké má možnosti a jak se správně rozhodovat v daných situacích. Snaží se nám předávat zkušenosti ze své kariéry, kterých mají nespočet a vědí, na které věci se zaměřit, aby byl tým úspěšný. Každopádně nesmím zapomenout na sázky a hecovačky, které probíhají každý trénink o to, kolik kdo dá gólů, tímto zdravím Honzu Svobodu (smích).

Momentálně patříte mezi tři nejlepší střelce superligy. Vnímáte to?
Nějak extra to nevnímám, hrajeme týmový sport a důležitý je týmový úspěch. Pokud je tým úspěšný a daří se nám vyhrávat zápasy, tak je to určitě příjemná třešnička na týmovém výkonu, ale na každém vstřeleném gólu má podíl všech pět hráčů na hřišti společně s gólmanem. Každý má v tu chvíli jinou roli, někdo tvoří hru, někdo zblokuje střely soupeře a někdo je zase na konci akce a střílí. Každý dělá to, v čem je dané chvíli nejsilnější a nejprospěšnější pro tým.

Po sestupu s SKV, kde jste měl z osobního hlediska velmi slušnou sezónu, jste odešel do Pardubic. Jak zpětně toto angažmá hodnotíte?
Samozřejmě to pro mě byla zkušenost a každou zkušenost je potřeba hodnotit pozitivně. Nicméně jsem od změny dresu určitě očekával víc, v Pardubicích se mi nedařilo tak, jak jsem si představoval. Zpětně to určitě nehodnotím nijak negativně, do party jsem v Pardubicích zapadnul bez problému, ale na hřišti jsem se dost trápil a úplně se mi nepovedlo zapadnout do systému Pardubic tak, jak bych chtěl, a hlavně se mi nepodařilo naplnit očekávání, se kterými jsem do Pardubic šel.

Po dvou a půl letech jste se vrátil do známého prostředí. Po návratu se vám však nedařilo tolik jako právě letos. Čemu to přisuzujete?
Každá změna potřebuje nějaký čas, než si vše sedne. Nicméně v této situaci bylo vše jednodušší, že většinu kluků jsem už znal z předešlých let v SKV, takže zapadnutí to kabiny bylo bez problémů. Co se týče mé pozice na hřišti, tak je to vždycky těžší, najít to správné místo během sezóny, ať už v tom ohledu, že kluci měli spolu nějaké vazby z přípravy a zápasů v rozjeté sezóně, tak také v tom ohledu, že sezóna byla v plném proudu a nebylo moc prostoru na nějaké experimentování a hledání nových vazeb, které budou fungovat. Letos naopak tento prostor byl, navíc přišli noví trenéři, kteří mohli během přípravy experimentovat a hledat fungující vazby v jednotlivých lajnách.

Nedávno jste těsně před koncem utkání uzmul čisté konto, na které si brousil zuby reprezentační brankář Lukáš Bauer. Asi vám nepoděkoval, nemám pravdu?
V našem sportu, kde padá spousta branek, k tomu nedochází moc často. Takže to je pro brankáře určitě speciální motivace. Myslím, že radost jsem mu tím určitě neudělal, tím spíš, že to bylo v poslední minutě zápasu.

Po svém návratu do dresu Vinohrad jste si nevybral číslo 21, se kterým jste v SKV dříve hrával, ale zvolil jste „pardubické“ číslo 27. Proč?
​Když jsem odcházel do Pardubic, musel jsem si vybrat jiné číslo, protože 21 nebyla volná, 27 jsem si oblíbil, tak jsem se rozhodl si ji nechat i zpět v SKV. Už dlouhou dobu mám oblíbené číslo sedm, ale na dresu mám raději dvojciferná čísla.

Obrázek