{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KARASOVÁ: FBC BUDE NEJLEPŠÍ PŘÍPRAVOU NA SUPERFINÁLE

Obrázek ke článku
6. 5. 2021

Sezonu začínala jako případný záskok za jedničku Nikolu Příleskou. Jenže v průběhu ročníku se vítkovická opora zranila a mladá naděje Viktorie Karasová ze dne na den zaujala pozici mezi třemi tyčemi. Náročnou úlohu zatím zvládá na výbornou. Se svým týmem nadále drží neporazitelnost a připravuje se na své první extraligové semifinále v kariéře proti FBC Ostrava.

Na čtvrtfinálovou sérii s Olomoucí bude určitě vzpomínat v superlativech. Dokázala třikrát udržet čisté konto a v brankovišti dominovala. „Jsme rády, že jsme to zvládly. Soupeř byl houževnatý a nic nám nedal zadarmo,“ prozradila juniorská reprezentantka Karasová. Ve svých devatenácti letech stojí před první výzvou mezi dospělými. „Titul? Jednoznačný cíl. Ale chci si vybudovat svou pozici i do dalších let,“ říká rodačka z Frýdku-Místku.

Mimo jiné se těší a doufá v nominaci na odložené juniorském mistrovství světa, které je, jak je dobře známo, potenciální vstupenkou do zahraničních soutěží. „Určitě bych se tam chtěla probojovat, o to víc, když nám to odložili,“ přiznává. Avšak její skromnost jí nedovolí dívat se příliš dopředu. Hezky krůček po krůčku. Příští úkol? Semifinálová bitva s městským rivalem. „Bude to energické a napjaté, moc se na to těším. Myslím si, že to bude nejlepší možná příprava na superfinále, kam se rozhodně chceme probojovat,“ burcuje s úsměvem na rtech Karasová.

A jak si užívá pozici brankářské jedničky? „Hezky se to poslouchá. Jsem za tuto šanci nesmírně vděčná a udělám vše proto, abych jejich důvěru nezklamala,“ odpovídá skromně. V sezoně postupně posouvá všechny své milníky. Začalo to prvním startem, na něj navázalo první čisté konto, nyní to byla úvodní čtvrtfinálová série a teď je to ještě o něco ostřejší. Samotný boj o superfinále, v devatenácti letech v pozici nejmladší brankářky v probíhajícím play-off.

Zvládly jste úvodní krok na cestě za extraligovým titulem. Jak se vyvíjela z vašeho pohledu série s Olomoucí?
Série se vyvíjela výborně, podařilo se nám třikrát udržet čisté konto a nastřílely jsme dost branek, i přesto jsme ale spoustu šancí zahodily, a to se nám s jinými soupeři může vymstít. Olomouc je velmi houževnatý soupeř, žádný zápas nezahodila a stále se prezentovala svou aktivní hrou.

Jak se rodilo rozhodnutí volby právě Olomouce? Byly na stole i jiné varianty?
Volba Olomouce bylo správné rozhodnutí. Očekávaly jsme od tohoto týmu aktivní hru, kterou se prezentoval v průběhu sezony. Za mě je to tým, který si dokáže poradit i v zakončení, jsou nebezpečné, ale celkově se proti nim hraje dobře. Na této volbě jsme se shodli všichni v týmu, hráčky i trenéři, a myslím si, že nad jinou volbou soupeře jsme moc dlouho nerozmýšleli. 


Nyní vás čeká velké ostravské derby, navíc boj o superfinále. Bude vám hrát do karet prozatímní neporazitelnost?
Určitě to, že jsme dokázaly projít základní částí bez porážky, v týmu zvedlo sebevědomí, hlavně nám mladším hráčkám, které v extralize nastupujeme poprvé. Musíme ale počítat s tím, že porážka může přijít a nesmí nás to položit. Mít stoprocentní úspěšnost celou sezonu by bylo super, ale to neznamená, že to tak bude. Musíme se dál prezentovat naší hrou a jít do těch zápasů s vizí vyhrát. Věřím, že to potom všechno půjde.

V čem je výběr FBC pro vás výhodnější než pražské celky? Je to jednoduše jen a pouze geografický tah?
Chtěly jsme kvalitní sérii s kvalitními zápasy. Tím nechci podceňovat pražské celky, ale letos mají tým plný mladých holek, které nemají co ztratit, ba naopak mohou překvapit. Zápasy s FBC jsou vždycky v tempu, velmi energické a napjaté. Určitě zde budou panovat velké emoce. A myslím si, že je to pro nás ta nejlepší příprava na superfinále, do kterého chceme postoupit.

V průběhu sezony jste se dostala zničehonic do pozice jedničky. Užíváte si být mezi třemi tyčemi a nebýt dosud poražena?
Samozřejmě. Za tuhle možnost jsem vděčná, na začátku sezony bych si to nedokázala představit a jsem ráda, že mi holky i trenéři věří.

Holba Fantasy Play-off - ukažte své extraligové tipy!

Co napomohlo zejména zpočátku k lepší psychické pohodě? Byly to spoluhráčky, nebo jste se s tím poprala úplně sama?
Rozhodně musím poděkovat všem, nehodili to na mě, ale od začátku mi všichni pomáhali. Spoluhráčky, trenéři nebo moje nynější parťačka v bráně Lenka Kubíčková, ale i Nikol Příleská. Všichni mi jsou nápomocní od začátku, kdykoli můžu přijít a oni mi pomůžou. Florbal je týmový sport a my tím týmem jsme. Samozřejmě nesmím zapomenout i na pomoc ze strany rodiny. 

V devatenácti letech jste nejmladší brankářkou v play-off. To se poslouchá hezky, viďte?
Doteď jsem o tom nevěděla, ale ano, poslouchá se to hezky. (úsměv)

Vše se schyluje k variantě semifinále bez účasti diváků. Pro Vítkovice spíše výhoda, nebo vám bude podpora v hledišti chybět?
Podpora v hledišti chybí po většinu sezony. Fanoušci tomu zápasu dodávají něco jiného, takovou tu jiskru, která k tomu sportu patří, ale bohužel se s tím letos musíme na hřišti poprat samy. Věrní fanoušci nás určitě budou podporovat doma u obrazovek. 

Jak jste s týmem využily hned několik dní bez zápasů? Dostalo se taky na nějakou regeneraci?
Na chvilku jsme si odpočinuly od florbalu, zraněné hráčky dostaly prostor doléčit svá zranění a celý tým se dobil novou energií na následující dny. Teď už se však plně soustředíme na semifinálovou bitvu. 

Asi není potřeba zmiňovat, že jediným cílem je titul. Ale co vaše plány do budoucna?
Titul je jak týmový, tak můj osobní cíl. Ale samozřejmě se chci ukázat v co nejlepším světle a případně zabojovat o místo do následující sezony. Taky bych se chtěla dostat na mistrovství světa juniorek, které se odložilo na září tohoto roku. A co bude dál, to se uvidí.

​​

Obrázek