{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KATEGORII MVP OVLÁDLY FLORBALISTKY CHODOVA

Obrázek ke článku
25. 5. 2020

Ocenění v kategorii Nejužitečnější hráčka (MVP) Extraligy žen v předčasně ukončené sezoně 2019/2020 s jistotou poputuje do pražského Chodova. Bude to některá z dvojice Martina Řepková a Nela Jiráková, které čeká příští sezonu premiérové angažmá v zahraničí, nebo jedna z TOP 5 střelkyň v základní části, Gabriela Žůrková? Které hráčky se mezi finalistky těsně neprobojovaly?

FINALISTKY KATEGORIE MVP EXTRALIGY ŽEN SEZONY 2019/2020

  • Jiráková Nela (Florbal Chodov)
  • Řepková Martina (Florbal Chodov)
  • Žůrková Gabriela (Florbal Chodov)

Hbitá útočnice Martina Řepková v uplynulé sezoně dominovala kanadskému bodování a její skóre se v závěru základní části zastavilo na pozoruhodných 73 (53+20) bodech. Statistiky jasně ukazují, že první útočná formace Chodova, kde Řepková působila po boku Magdalény Pláškové a Karolíny Suché, letos měla na svědomí drtivou většinu vstřelených branek svého týmu. Možná právě přesná muška a schopnost vystřelit z jakékoliv pozice, kterými Řepková disponuje, byly jedním z klíčových důvodů, proč se Chodov vyhoupl na pozici lídra extraligy co do počtu vstřelených branek (po ZČ).

Gabriela Žůrková letos po pětiletém působení v FBK Jičín, kde patřila mezi klíčové hráčky, opět oblékala chodovský dres a sezona se jí vydařila. Potvrdila své kvality a roli spolehlivé střelkyně za všech okolností. S celkovým počtem 28 branek jí během základní části uplynulé sezony v tabulce střelkyň předstihly jen 4 hráčky. Žůrková je mezi finalistkami ankety už potřetí a není pochyb, že oprávněně.

Zatímco první dvě zmíněné hráčky si obhájily svou loňskou účast ve finále ankety, nejmladší Jiráková je mezi letošními finalistkami největší „skokankou“ a již nyní je jisté, že si v rámci kategorie polepšila minimálně o deset příček. Odchovankyně Kladna je důležitou oporou obraných řad Chodova a z obránkyň v týmu také byla jednoznačně nejproduktivnější. Ve svých 21 letech si bedlivě hlídá své místo v kádru reprezentace a do nové sezony jí spolu s Martinou Řepkovou čeká velká zahraniční výzva – přestup do elitního švýcarského klubu Piranha Chur.

Finálová trojice těsně unikla dlouholeté tahounce FbŠ Bohemians Haně Polákové, která s 54 (40+14) body uzavřela TOP 5 letošního kanadského bodování. Pátou a šestou příčku obsadily hráčky ostravských celků, zkušená opora Vítkovic Denisa Ferenčíková a Michaela Mlejnková z konkurenčního FBC Ostrava, s níž se o nejvyšší příčku kanadského bodování dělí právě Martina Řepková. Ve výběru nechybí ani střelkyně z Jičína Kristýna Bachmaierová, a mezi desítku nejlepších se probojovaly také dvě hráčky Tigers - Nikola Hermannová a teprve osmnáctiletá Eliška Chudá, vítězka v loňské anketě v kategorii Juniorka roku.

TOP 10 KATEGORIE MVP EXTRALIGY ŽEN SEZONY 2019/2020

4. Poláková Hana (FbŠ Bohemians)
5. Ferenčíková Denisa (1. SC TEMPISH Vítkovice)
6. Mlejnková Michaela (FBC ČPP Ostrava)
7. Hermannová Nikola (Ivanti Tigers Jižní Město)
8. Bachmaierová Kristýna (FBK Jičín)
9. Bočanová Adéla (FbŠ Bohemians)
10. Chudá Eliška (Ivanti Tigers Jižní Město)
11. Christianová Jana (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
12. Seemannová Kateřina (Tatran Střešovice)
13. Paulovičová Lucie (KM automatik FBK Jičín)
14. Kotzurová Denisa (FBC ČPP Ostrava)
15. Trojánková Eliška (Ivanti Tigers Jižní Město)
16. Beránková Vendula (Tatran Střešovice)
      Paloncyová Kamila (1. SC TEMPISH Vítkovice)
18. Hyršlová Iveta (Ivanti Tigers Jižní Město)
19. Šupáková Ivana (1. SC TEMPISH Vítkovice)
20. Bačová Pavlína (Bulldogs Brno)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek