{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

KAŽDÁ TAKOVÁ AKCE JE PŘÍNOSEM, TVRDÍ O TOUR DE CLUB ZÁSTUPCI KUTNÉ HORY

Obrázek ke článku
23. 8. 2016

Tour de Club se rozjíždí na plné obrátky. Dalším dějištěm této akce se stala Kutná Hora, středočeské město zapsané v seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. My se nyní dozvíme, jak hodnotí představitel klubu a rodič jednoho ze zúčastněných hráčů celou akci. Třetí díl za Kutnou Horu komentují pánové Jan Třískala a František Malina.

Tradiční otázka na úvod nemine samozřejmě ani představitele kutnohorského florbalu. Jak se o Tour de Club dozvěděli? A co je vlastně vedlo k tomu, aby se do akce přihlásili? „Díky spolupráci s Míšou Cepkovou a Markem Chlumským mi byla předložena tato nabídka, kterou jsem využil. Proč? Možnost nechat si ukázat modelovou tréninkovou jednotku, ještě k tomu s výkladem?! Bylo by hloupé takovou nabídku nevyužít,“ rázně vysvětlil organizátor Třískal, proč se dějištěm třetího dílu akce stalo právě nádherné středočeské město.

Tour de Club se vyznačuje především možností přivítat osobnosti Českého florbalu na půdě menších klubů, které by za normálních okolností takové ikony na své tréninky stěží přivedly. Kdo dorazil do Kutné Hory? „Přijel Petr Kološ a Tomáš Novák. Pro mě osobně bylo ale hlavně důležité, že u toho byl Marek Chlumský, který vše pro trenéry dovysvětloval,“ chválil si personální obsazení organizátor.

Mládežnický florbal, ač se to možná spoustě lidí nezdá, vděčí za své fungování především rodičům. Ti se totiž mnohdy ve svém volném čase po práci mění v dopravce svých dětí na tréninky, často i na zápasy. Vyvolení se pak sami stávají trenéry. Jak se Tour de Club zamlouvala Františku Malinovi, zástupci rodičů? „Hodnotím ji velmi pozitivně, těšil jsem se na ni. Zachytil jsem spoustu zajímavých informací i pohledů. Hlavní bylo zvyšování fyzické kondice formou her, pohybových aktivit včetně častého kontaktu hráče s míčkem. Pěkná byla přestávka a volno pro hráče mezi jednotlivými disciplínami. Potěšil mě zájem kluků hrát si s míčkem i mezi sebou. Dále se mi líbilo, že se kluci měli možnost setkat s ligovými hráči. Bylo to oživení,“ vyjmenovával pozitiva.

V čem vidí oba zmiňovaní pánové přínos z klubového pohledu? „Pokud chci, aby klub rostl, musím vzdělávat trenéry. Pro nás to tedy přínos rozhodně mělo, protože tahle akce to splnila,“ měl jasno Třískala.  „Rozhodně tato akce nevyvolává nic negativního. Pozitivní ukáže čas. Kluci měli možnost setkat se se sportovními osobnostmi, zjistit, že jsou to normální sportovci, kteří mají talent, ale hlavně chuť na sobě pracovat. Totéž se může přihodit i jim. Tím může stoupnout kvalita českého florbalu. A dále je to výchova a podpora trenérů,“ doplnil ho Malina.

Jakou odezvu měla akce mezi zúčastněnými, resp. jedním z jejich zástupců? „Synovi se akce velice líbila, a to hned z několika důvodů. Zapojil se do tréninku jiných her, líbilo se mu nové pojetí tréninku, trávil více čas s míčkem. Celkově se u toho víc bavil, ale také byl podstatně unavenější, což se projevilo další den na turnaji. To je ale také pozitivní, neboť dochází ke zlepšování kondice prostřednictvím her,“ vyjmenovával František Malina.

Tradiční je i otázka na závěr. Odpovědi na ni se zhostil hlavní organizátor. Pokud by byla opětovná možnost zapojit se do podobného projektu, využili by ji Kutnohorští? „Rozhodně ano, každá taková možnost je pro nás přínosem,“ dodal optimisticky.

​​

Obrázek