{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KB FLORBAL CHALLENGE JE TU JIŽ POŠESTÉ. REGISTRACE ZAHÁJENY!

Obrázek ke článku
16. 9. 2019

Zahrát si na superfinálové ploše je snem snad každého malého florbalisty v Česku. K tomu, aby se tenhle sen stal skutečností, není potřeba probojovat se do finále mužské superligy či ženské extraligy. Dostat se na ni dá už během středoškolských studií. V letošním roce se Superfinále florbalu vrací do největší arény v zemi. Můžete u toho být i vy!

Pět ročníků nabitých florbalovou energií má za sebou středoškolský turnaj, který hrdě nese název KB FLORBAL CHALLENGE. Chybět nebude ani v letošním roce. Změní se jen jeho finálová třešnička na dortu. Z Ostravar arény se vrátí zpět do největšího sportovního chrámu této země, tedy do O2 arény.

„Dva krásné roky v Ostravě jsou minulostí. Musím moravskoslezské metropoli poděkovat za to, jak nás přivítala. Nyní se ale vracíme do Prahy. A já tak vyzývám všechny, kteří sní o tom zahrát si jednou v O2 aréně, aby neváhali a přesvědčili své učitele k přihlášení. Čekají na ně totiž krásné zážitky,“ komentovala koordinátorka projektu Denisa Franzeová.

Do turnaje se mohou přihlásit studenti všech typů středních škol , gymnázií a odborných učilišť z celého Česka. Jednotlivé školy pak budou podle zájmu v daném okresu nasazeny buď do okresní eliminace, v případě nižšího zájmu pak rovnou do krajské fáze turnaje. Z té postoupí jen ten nejlepší, a to jak mezi chlapci, tak mezi děvčaty.

Následuje fáze třetí, a to sice národní finále. Ta už se hrají jen dvě v každé kategorii. Východní hostí brněnské sportovní centrum Vysokého učení technického, západní se odehraje v pražském sportovním areálu na Braníku. Jen ti nejlepší z nejlepších se pak proti sobě postaví ve velkém finále.

V rámci Superfinále florbalu 2020 se střetne dívčí vítěz západu proti stejně úspěšnému celku z východu. Po dívčím finále následuje stejná akce v chlapeckém provedení. Jen ten nejlepší si pak odnese mistrovský titul.

Tou největší motivací je ale pro všechny postup do největší arény v zemi. Zahrát si v O2 aréně se totiž nepoštěstí každému! Tak vzhůru do přihlašování. Běží od 16. září. Okresní kola se pak rozběhnou v poslední říjnový den.

Obrázek