​​​​​

KB LIGA JUNIORŮ MÁ ZA SEBOU POLOVINU SKUPINOVÉ FÁZE

24. 9. 2018

První část sezony KB ligy juniorů je po víkendovém programu ve své polovině. Pomalu se tak začíná krystalizovat, jaké trojice týmů ze čtyř skupin se dostanou do skupiny A, a které celky se budou muset spokojit se skupinou B.

Skupina C začala sobotní 4. kolo KB ligy juniorů pražským derby, Bohemians si v něm od první třetiny budovali náskok a v přestřelce se Spartou zvítězili i díky šesti kanadským bodům Pěničky (4+2) rozdílem šesti branek. Kladno vybojovalo první výhru za tři body na půdě Hradce Králové, kde definitivně rozhodlo ve třetí části. Velice zajímavý duel byl k vidění v Náchodě, kde domácí ovládli první třetinu jednoznačně 4:0, Sokol ale nakonec zvrátil na svou stranu v prodloužení.

Souboj dvou týmů ze spodní části skupiny D byl po první třetině vyrovnaný, povedeného vstupu do druhé části využil Chomutov, a nakonec porazil Slavii Plzeň pětibrankovým rozdílem. Ani druhý plzeňský celek v sobotu na severu Čech body nevybojoval, FbC Plzeň se na začátku třetí části dotáhl na rozdíl jediné branky, Ústí však srovnání nedopustilo. Velká přestřelka se strhla mezi Black Angels a Libercem, devatenáctým gólem utkání rozhodl o své výhře v prodloužení Liberec.

V duelu skupiny E mezi Sokolem Brno a Milevskem jasně dominoval domácí celek, který přestřílel svého soupeře a byl také produktivnější. Devatenáct branek padlo také v souboji mezi Mladou Boleslaví a Tatranem, hattrickem pomohl Střešovicím k výhře 12:7 Havlas. První dvě třetiny zápasu Chodova s Českými Budějovicemi byly gólově vyrovnané, domácí si drželi jednobrankové vedení. Ve třetí dvacetiminutovce se rozstříleli a nasázeli hostům osm gólů.

Sobotní 4. kolo nabídlo také brněnské derby ve skupině F, Hattrick otevřel skóre již v čase 0:35 a náskok nad Bulldogs postupně navyšoval, čtyři branky vstřelil Kůra. Naopak Otrokovicím povedený začátek nepomohl, Vítkovice ještě v první třetině otočily skóre ve svůj prospěch a další zvrat už nedopustily. Napínavý souboj nabídlo utkání mezi Havířovem a Ostravou, domácí se dostali do vedení sedm minut před koncem a Ostrava už ze závěrečného tlaku nic nevytěžila.

Nedělní 5. kolo ve skupině C začalo Kladno s Náchodem ve vzájemném souboji střelecky úspěšně, následně se ale střelci odmlčeli a až tři a půl minuty před koncem Náchod srovnal. Výhru 4:3 si Kanonýři vystřelili v první minutě prodloužení. Sparťané se poučili ze sobotní porážky a sami předvedli gólovou kanonádu, kterou odnesl Hradec Králové. Souboj o první místo mezi Pardubicemi a Bohemians nabídl v přestřelce osmnáct branek, v závěru o své výhře rozhodli hosté.

FbC Plzeň napravil sobotní porážku, když díky povedené druhé třetině uspěl v přestřelce s Chomutovem, k čemuž mu pomohly i čtyři přesné trefy Horažďovského. Nejvíce branek padlo o víkendu v duelu mezi Slavií Plzeň a Black Angels, ofenzivní podívanou dirigovali hosté, kteří z 59 střel nastříleli 18 branek. Liberec slavil proti Ústí druhou těsnou výhru víkendu, ta nedělní byla ale tříbodová.

Technologové si ve skupině E v neděli spravili chuť po sobotní vysoké porážce od Tatranu výhrou nad Českými Budějovicemi, které pouze korigovaly porážku dvěma góly v závěru. Střešovičtí ve druhém víkendovém utkání už tolik produktivní nebyli, se Sokolem Brno jen dotahovali a padli v prodloužení. Chodov byl střelecky úspěšný i proti Milevsku, po první části sice prohrával 1:0, ve druhé části ovšem nastřílel sedm gólů a bylo rozhodnuto.

Havířov zažil i v neděli těsný zápas, tentokrát už ne s tříbodovým koncem, Bulldogs předvedli obrat, který završili rozhodující trefou dvě minuty před koncem. První dvě třetiny souboje mezi Vítkovicemi a Hattrickem Brno skončily nerozhodně 1:1, Vítkovice rozhodly dvě góly v posledních dvou minutách. O výsledku utkání mezi Ostravou a Otrokovicemi bylo téměř jistě rozhodnuto již po čtyřiceti minutách, kdy domácí drželi vedení 10:1 a v závěrečné periodě si už jen výsledek pohlídali.