{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

KB LIGA JUNIORŮ SE PO PRVNÍ FÁZI ZÁKLADNÍ ČÁTI ROZDĚLILA NA DVĚ SKUPINY

Obrázek ke článku
17. 10. 2018

Každý z týmů odehrál v první skupinové fázi KB ligy juniorů deset duelů, v nichž mužstva rozdělená do čtyř skupin bojovala o postup do elitní skupiny A. Dvanáct celků tak bude soupeřit ve výkonnostně lepší skupině, druhých dvanáct se bude střetávat s družstvy, které se umístila na čtvrtém až šestém místě.

Skupina C měla jasného vítěze, Bohemians v deseti utkáních totiž neztratili ani bod. Druhou příčku obsadil druhý pražský tým – Sparta, o dva body za ní skončily Pardubice. Ty uhájily třetí příčku před svým rivalem z Hradce Králové, s kterým půjde do skupiny B také Kladno a Náchod, ten vybojoval ve skupině C pouhé čtyři body.

Skupina D už byla vyrovnanější, Black Angels měli s dvaadvaceti body dvoubodový náskok na druhý Liberec, o bod za ním zaostalo Ústí. Do skupiny B tak ze skupiny D míří oba plzeňské celky, FbC Plzeň vybojoval bodů dvanáct, Slavia Plzeň bodů deset a se sedmi skončil poslední Chomutov.

Skupinu E opanovaly dva pražské celky, první příčku obsadil Chodov, jenž ztratil šest bodů ze třiceti možných a o dva body za ním zaostal Tatran. O poslední postupovou pozici do skupiny A svedla tuhý boj Mladá Boleslav se Sokolem Brno, o bod lépe na tom v konečném zúčtování byli Technologové. Pouhé tři body z deseti utkání získaly České Budějovice, šest bodů si připsalo Milevsko.

Naopak druhý brněnský tým, Hattrick Brno, se radoval z postupu ze skupiny F z první pozice. Stejný počet jednadvaceti bodů získala také druhá Ostrava, postupující trojku doplnily Vítkovice. Shodný počet dvanácti bodů měly na svém kontě ve skupině F Otrokovice a Havířov, Bulldogs Brno skončili na poslední šesté příčce.

Kanadské bodování první fáze KB ligy juniorů jasně opanoval Matěj Pěnička, jenž v deseti utkáních nasbíral čtyřicet devět kanadských bodů za třiatřicet gólů a šestnáct nahrávek. V první pětce nejproduktivnějších hráčů ho doplnil s 32 kanadskými body jeho spoluhráč Filip Forman, Black Angels táhli Štěpán Čejka s 36 kanadskými body a Filip Rulíšek s třiceti. Čtvrtým nejproduktivnějším hráčem byl Dominik Kaloč, který odehrál za Ostravu devět zápasů s bilancí 21+10, sbírá také zkušenosti v Superlize. Nejlepší procentuální úspěšnost zákroků měl s 88,74% Petr Maláč z FBC Ostrava, o dvě procenta za ním zaostal Martin Vičánek, ale ani jeho dobré výkony Otrokovicím k postupu do skupiny A nepomohly.

Ve dvou skupinách rozdělených po dvanácti týmech odehraje mužstvo s každým soupeřem dvě utkání – jedno doma, jedno venku. Ovšem s výjimkou soupeřů, s kterým hrálo již v první fázi turnaje, s těmi hrát nebude, body získané ve vzájemných utkáních se mu přenáší. Celkem tak každý tým čeká ve své skupině osmnáct duelů. Po odehrání základní části následuje play-off, prvních osm týmů ze skupiny A postupuje rovnou do osmifinále, zbylé týmy ze skupiny A a všechny ze skupiny B budou začínat v předkole.

Obrázek