{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KEMP TALENTOVANÉ MLÁDEŽE PŘIVÍTÁ 139 FLORBALISTŮ

Obrázek ke článku
13. 7. 2018

Východočeský Jičín čeká nápor florbalových talentů, kteří od soboty 14. do neděle 22. července ve dvou turnusech přijedou na Kemp talentované mládeže.  Tradiční akce ale letos doznala změn. Nyní jde o oficiální reprezentační akci, na níž bude dohlížet tým špičkových trenérů a specialistů.

Talentovaným chlapcům i dívkám z celého Česka se během pěti dnů bude v Jičíně věnovat více než deset trenérů nejen z reprezentace, ale také z elitního finského týmu EräViikingit, který na kemp vyšle trenéry Joonase Naavu a Tomiho Rastase. Zároveň bude přítomný i hlavní metodik Českého florbalu Marek Chlumský, který celou akci nově řídí.

Hráče čeká až pět tréninků denně, ve kterých budou zdokonalovat nejen své florbalové dovednosti, ale i předělávat pohybové vzorce důležité pro správnou techniku běhu či „zdravé“ posilování se závažím. K dispozici bude celý sportovní areál, což jsou dvě sportovní haly, atletický ovál, fotbalové hřiště, posilovna a nesmí chybět ani bazén s vířivkou pro správnou regeneraci.

Pro 139 chlapců a dívek se může jednat o velký krok v jejich florbalové kariéře. Každý z nich po kempu dostane videorozbor jejich florbalových dovedností, techniky běhu, techniky posilovacích cviků a následné rady co změnit a co zlepšit. Pokud se radami budou hráči a hráčky řídit, měli by být v nejbližších letech připraveni pro juniorskou a následně i seniorskou reprezentaci.

Hráči také dostanou přednášky ohledně zdravého životního stylu, které by je měli nasměrovat na cestu, jak se stát správným vrcholovým sportovcem. V průběhu kempu budou mít účastníci i jídelníček sestavený výživovým poradcem speciálně pro tuto akci.

Kompletní nominaci na Kemp talentované mládeže 2018 najdete ZDE

Obrázek