{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

KEPRTOVÁ: OSOBNÍ ÚSPĚCH JE JEN TŘEŠNIČKA NA DORTU

Obrázek ke článku
5. 9. 2021

Odvážet si z mistrovství světa bronzovou medaili na krku je sen asi každého sportovce, potěší ho to ale o to víc, když se na týmovém výkonu podílí třeba vstřelenou brankou. Hráčka bronzového utkání Vanessa Rebecca Keprtová se na tom dnešním podílela rovnou třemi body a navíc byla vybraná do ideální sestavy turnaje.

Byla to spanilá jízda plná euforie, kterou přerušila akorát semifinálová prohra s novým ženským juniorským mistrem světa z Finska. Kromě tohoto zápasu totiž české lvice zvítězily nad všemi svými soupeři, naposledy však v bronzovém duelu proti Švýcarsku. „Je to skvělý pocit. Celý zápas jsme oddřely jako tým, střídačka včetně celého realizáku žila a holky na hřišti vždy nechaly všechno. Navíc také holky, které se do zápasu bohužel nedostaly, fungovaly s týmem. Odvážet si bronzovou medaili z mistrovství světa a být v něčem třetí na světě je neskutečné,“ hodnotí český triumf Keprtová.

Vstup do utkání přitom nebyl úplně dle českých představ, neboť se soupeř dostal do jednobrankového vedení. „Na to, že prohráváme, jsem vůbec nemyslela, protože jsme dostaly takový „šmudla“ gól, který se, myslím, od Máji odrazil za Viky, která to asi nemohla vidět,“ vzpomíná chodovská obránkyně. „Bylo to o jeden gól, což ve florbale nic neznamená a my věděly, že to dokážeme otočit. Stačilo jen počkat, až to tam spadne,“ dodává.

A ono to tam spadlo – a hned ve druhé třetině, do které šel český výběr s drobnými zásahy do složení jednotlivých formací. „Na hřiště šlo pár čerstvých holek, začaly jsme hrát více s balónkem, začaly jsme si více věřit a tu třetinu jsme vyhrály 3:0, takže to byl určitě skvělý tah,“ pochvaluje Keprtová taktický zásah hlavního trenéra Tomáše Martiníka.

Ona sama přitom v čase 53:56 navyšovala české vedení na 4:2, když prudce vypálila z poloviny hřiště a definitivně tak rozhodla o tom, kdo si bronz ze zápasu odnese. „Já jsem tomu věřila celý zápas, ale v tu chvíli už to bylo opravdu na dosah a vyhrály jsme to,“ vzpomíná líbezně.

Hráčky tak domů odjíždějí s bronzovými medailemi na krku, osmnáctiletá Vanessa Rebecca Keprtová se ale může těšit ještě dvěma triumfům navíc, neboť byla vyhlášena hráčkou utkání a zařazena do All Stars. „Je to určitě skvělé, ale na pomyslný vrchol stavím ten výmový výkon a to, že se mi zápas podařil už je jenom třešnička na dortu celého týmu,“ říká prostě.

Nyní už tak nezbývá než vybojované třetí místo a tím i splněný cíl pořádně oslavit. A jak to bude probíhat? „S holkama teď pojedeme na hotel a tam se uvidí, ale určitě to bude velké,“ smála se Keprtová po utkání.

​​

Obrázek