{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KÉŽ BY SE TAKOVÉ VÝSLEDKY DAŘILY ČASTĚJI, PŘEJE SI MARTINÍK

Obrázek ke článku
18. 10. 2021

Nový tým juniorek vlétl na mezinárodní scénu triumfem na finském Euro Floorball Tour v Lempäälä. Svěřenkyně trenéra Tomáše Martiníka podlehly pouze domácím hráčkám, a to až po nájezdech. V následných duelech se Švédskem a Švýcarskem už Češky nezaváhaly. „Popravdě jsme nečekali, že bychom hned na první akci mohli dopadnout takhle,“ přiznává zkušený kouč, který vede již třetí cyklus v řadě.

S předešlými dvěma dosáhl pokaždé na bronzovou medaili. Výběrům, které zažily vrchol v roce 2018 a minulý měsíc, se však EFT opanovat nepodařilo. Velkou devizou Češek byla bezpochyby defenziva, inkasovaly totiž jen pět branek.

Jaké je vaše hodnocení turnaje?
Nemůže být jiné než pozitivní. Podařilo se nám bodovat ve všech zápasech, dvakrát jsme úplně vyhráli a dokázali jsme opanovat celý turnaj, takže z hlediska výsledků opravdu super. Popravdě jsme nečekali, že bychom hned na první akci mohli dopadnout takhle.

Splnily hráčky očekávání?
Splnily. Představoval jsem si, že by to takhle nějak mohlo vypadat. Z minulého cyklu zůstaly v sestavě obránkyně, takže jsem si myslel, že bychom mohli mít docela jistotu v obranných řadách. Holky to potvrdily a společně s brankářkami tým držely. Ostatní hráčky se přidaly velmi poctivým výkonem. Bylo ale zřejmé, v jaké jsme fázi a jak na tom florbalistky jsou.

Jak jste si celkově užili finské EFT?
Některé holky už se k tomu samy vyjadřovaly v rozhovorech. Opravdu si turnaj užívaly. Byl pro ně velkou výzvou a je vidět, že by podobné akce chtěly zažívat častěji. Věřím, že jsou připraveny dělat věci navíc, k čemuž je chceme motivovat. Já jsem také spokojen s tím, jak vše fungovalo. I když ne vše v naší hře bylo ideální. Máme před sebou stále někoik měsíců práce, proto nesmíme polevit. Na mistrovství by to bylo málo.

V roli trenéra se vám během krátké doby povedlo dvakrát porazit švédský výběr. Jaké jsou vaše pocity?
Ve florbalovém prostředí se pohybuji už dlouho. Touhu porážet severské týmy mám pořád a myslím, že každá výhra nad těmito soupeři je cenná. Obě vítězství ale rozhodně nebyla zadarmo. Šli jsme si za nimi, a i třeba zde na EFT jsme byli přinejmenším vyrovnaným soupeřem.

Po posledním utkání jste obdrželi pohár pro vítěze akce, což se naposledy podařilo v roce 2014 mužské reprezentaci…
Jsem nastavený tak, že chci s týmem vítězit. Opravdu jsme zde asi nečekali, že bychom mohli takto dopadnout. Řeknu pravdivé klišé, šli jsme zápas od zápasu. První utkání bylo hlavně o zkušenostech, proti Švédsku si holky začaly věřit a závěrečný duel byl lehce unavený. Začátek nám nevyšel, naše hra neměla ten správný drajv, ale holky zabojovaly a skóre překlopily na svoji stranu. Kéž by se takové výsledky dařily českým týmům častěji.


Obrázek