{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KISUGITE CHVÁLIL NOVÁČKY. SLOVÁCI JSOU DOBRÝ SOUPEŘ, OCENIL DELONG

Obrázek ke článku
4. 7. 2021

Mužská reprezentace má za sebou dvojutkání se Slovenskem. V Bratislavě dokázala dvakrát zvítězit. V obou zápasech se povedlo bodovat Martinovi Kisugitemu, který hodnotil klání i celý kemp bezprostředně po zápase. Své postřehy pak před posledním, nedělním, tréninkem přidali i produktivní útočník Adam Delong a brankář Lukáš Bauer.

První duel dokázali svěřenci Petriho Kettunena ovládnout 8:2, v tom druhém padla přesně polovina gólů, i když to po svižné první třetině vypadalo, že Češi znovu uspějí vyšším rozdílem.

„Výhra se počítá, ale se čtyřmi vstřelenými góly nemůžeme být spokojení. Musíme dávat více branek. Šancí na to dneska bylo dost. Ke konci už nám i Slovákům trochu docházely síly. Hodně nám odskakovaly balonky a svou roli hrálo i vedro,” zhodnotil po klání Kisugite.

Zápasové měření si naopak pochvaloval nejproduktivnější hráč základní části Livesport Superligy. „Je to skvělá příprava. Slováci jsou dobrý soupeř, jelikož nás nutí hrát spoustu času na míčku. Proti týmům z top 3 spíše bráníme, ale tady jsme se mohli vyzkoušet různé situace s míčkem a rozehrávky. V tom byl tento turnaj fajn,” těšilo Delonga.

„Mladí kluci se ukázali v dobrém světle a nezklamali.”

Kisugite, který za oba zápasy nasbíral celkem čtyři asistence, kvitoval výkony nových tváří. „Primárním cílem bylo vyzkoušet a zapracovat nějaké nové kluky, kteří dostali důvěru od trenéra. To se povedlo. Kluci se ukázali v dobrém světle a nezklamali. Třeba Dominik Beneš nebo Kuba Boček, který promarodil celou sezonu a byl s národním týmem po dlouhé době. Dalším cílem bylo najít různé vazby mezi jednotlivými hráči, což se částečně povedlo,” zhodnotil.

„Na konci měsíce máme další kemp, takže na to navážeme a znovu to zkusíme v podobné sestavě a doufám, že se posuneme zase o kus dál,” dodal hráč, který prožil skvělou sezonu ve švýcarském Könizu.

V dobrém světle se ukázali také oba gólmani. Jak Lukáš Bauer, tak i Martin Beneš byli Kettunonovu výběru oporami a klape jim to nejen na palubovce. „Spolupráce s Benym probíhá skvěle. Hned jsme si sedli, bydlíme spolu i na pokoji a dokážeme si vyhovět v trénincích, ale i v rámci mimoflorbalového programu. Jsem za to rád, že se vzájemně podporujeme a dokážeme najít společné chvilky i mimo hřiště,” cení Bauer.

„Tréninky jsou nastavené tak, že jsou náročné. Trochu jsme tahali nohy.”

A jaký byl kemp z jeho pohledu? „Soustředění bylo náročné. Po sezoně jsme měli dva týdny volno a zase jsem naskočil do plného režimu. Jsem rád, že jsme se mohli potkat v téměř plné sestavě. Hodnotím to jen pozitivně. Věřím, že nám to pomůže do další přípravy směrem k mistrovství světa,” těší mladoboleslavského gólmana.

Spokojenost s úrovní soustředění neskrýval ani Delong. „Bylo fajn se potkat po takové době. V zápase nám trochu dělal problém povrch a kontrola balonku. Celkově se mi organizace turnaje líbila. Všechno, i co se týče ubytování a stravování, bylo super. Tréninky jsou nastavené tak, že jsou velmi náročné, takže už jsme trochu tahali nohy,” řekl s úsměvem.

​​

Obrázek