{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KISUGITE S MARTINÁKOVOU VYHRÁLI ŠVÝCARSKÝ SUPERCUP

Obrázek ke článku
7. 9. 2020

Konec prázdnin nabídl švýcarský Supercup. Mezi ženami dokázaly získat trofej florbalistky Dietlikonu s českou zástupkyní Natálií Martinákovou. Z mužských týmů se nejvíce dařilo Könizu, ve kterém se představil Martin Kisugite.

Zlato pro Dietlikon

V ženském Supercupu uspěly florbalistky Klotenu-Dietlikon Jets, v jehož kádru působí také česká reprezentantka Natálie Martináková. Semifinálový duel přinesl překvapivě vysokou výhru Dietlikonu 7:1 nad největším rivalem posledních let, tedy Churem. Martináková v tomto zápase svému týmu pomohla přesným zásahem a rovněž asistencí. Na hřišti se přitom potkaly české hráčky na obou stranách hrací plochy, neboť mezi churské piraně patří Nela Jiráková Martinou Řepkovou. Do supercupových bojů zasáhly i Nikol Pekárková a Lucie Řezáčová, kterým se ale v dresu UHV Skorpion nepodařilo proklouznout z druhého semifinále až do boje o zlato.

Finálové střetnutí poté nabídlo větší drama a dospělo až do prodloužení. Po bezbrankové první třetině se skóre zápasu s Wizards Bern Burgdorf začalo velmi často měnit, nakonec florbalistky Dietlikonu mohly slavit po rozhodující sedmé trefě. „Finále bylo oproti naprosto jasnému semifinále velký boj. Abych byla upřímná, na Burgdorf moc neumíme a nikdy se nám tolik nedaří. Měly jsme hodně smolných momentů jako dva vlastní góly, několikrát netrefené prázdné brány... Tým ale ukázal neuvěřitelnou morální sílu a charakter. Dokázaly jsme zápas překlopit zpátky na naši stranu a v prodloužení ho urvat. Úžasný pocit a doplnění posledního zlata, které mi ze Švýcarska chybělo,“ říká Martináková, která zkompletovala svou sbírku úspěchů v zemi helvétského kříže.

Vítězství v Supercupu je před začátkem sezony pro Dietlikon velmi povzbuzující. „Určitě to pro nás bylo hodně důležité vyhrát, tým si potřeboval zase sáhnout na zlato po poslední stříbrné sezoně. Z hlediska psychiky je to skvělé povzbuzení,“ uvědomuje si česká útočnice.

Jets budou do ročníku vstupovat jen s těmi nejvyššími ambicemi. „Samozřejmě nemůžu říct nic jiného, než ty nejvyšší cíle, což se od týmu jako je Dietlikon musí čekat. Čeká nás ale i spousta práce s výhledy do budoucna - na přestavbu kádru. Máme velkou spoustu hráček, které po příštím mistrovství ukončí kariéry, takže je velký důraz na zapracování talentovaných juniorek a také k práci na brankářském postu, kde by měla ‚nová generace' dostat více šancí a více zodpovědnosti,“ tvrdí Martináková.   

Úspěšný Köniz

Mezi mužskými týmy dosáhli na Supercup zástupci Floorballu Köniz a mohl se tak radovat také obránce Martin Kisugite. Český reprezentant se do Švýcarska vrací po ročním působení mezi švédskou elitou. „Návrat do Švýcarska je jak po sportovní, tak po životní stránce velice příjemný. Je to opravdu krásná země a Köniz je elitní organizace, která se o hráče umí velmi dobře postarat,“ popisuje svou volbu Kisugite.

V semifinálovém duelu s SV Wiler-Ersigen uspěli florbalisté Könizu až po nájezdové loterii. Český obránce svému týmu k vítězství pomohl také bodem. „Semifinále proti Wileru rozhodla naše efektivita v brejkových situacích. Wiler má i přes dva odchody rozdílových hráčů jeden z nejsilnějších týmů v lize, rád drží míček, tím se snaží zápas soupeři znechutit a často se jim to podaří. Další důležitý článek v zápase byl excelentní výkon gólmana, tady musím smeknout před Patrickem Ederem, semifinále se mu povedlo přímo bravurně a vítězství jde z určité části za ním,“ komentuje utkání český obránce.

Finálové klání s UHC Alligator Malans nabídlo zajímavý průběh. Könizu se moc nedařilo, poté nastal obrat a Martin Kisugite se svými spoluhráči zvedl po uplynutí hrací doby nad hlavu trofej za výhru 7:5. „Ve finále jsme dvě třetiny tahali za kratší konec, v ofenzivě jsme se trápili a neproměňovali šance. Naštěstí jsme to zlomili a v poměrně krátkém úseku nám tam napadalo několik gólů, my jsme se dostali do euforie a zápas otočili. Třetí třetinu jsme vyhráli 5:0. Nicméně Malans postrádali kvůli zranění hned několik důležitých hráčů, mezi jinými například i Lukana (Lukáše Veltšmída – pozn. redaktora), což mě mrzelo už kvůli tomu, že jsem se těšil na vzájemné fyzické souboje v rozích, v nichž si oba libujeme,“ říká Kisugite.

Po úspěchu v Supercupu již v Könizu vyhlíží blížící se ročník. „Od sezony máme vysoká očekávání, poskládali jsme kvalitní tým, který by měl pomýšlet na umístění v top trojce po základní části. Zároveň chceme uspět i v poháru, který má ve Švýcarsku velkou prestiž. Úspěch v Supercupu je důležitý pro týmové sebevědomí, také nám nepochybně před startem ligy získal určitý respekt mezi ostatními týmy. Nicméně stále máme v naší hře mezery, zejména v ofenzivní části cítím, že můžeme být daleko lepší. Myslím, že cizinci v týmu, včetně mě, mohou být po aklimatizaci daleko platnějšími hráči,“ uzavírá Kisugite.

Obrázek