KLADNO NAPRAVILO ZAVÁHÁNÍ, KARLOVY VARY ROZHODLY AŽ V PRODLOUŽENÍ

8. 3. 2020

Play-off první ligy nabízí atraktivní boje, které příchozí fanoušky ve sportovních halách musí bavit. Druhý bod v sérii po dramatické bitvě vybojovali Bulldogs, Kladno odvrátilo sobotní porážku a zvítězilo nad Jaroměří. Prodlužovat se muselo na západu Čech, kde Vary zdolaly Start98.

Severočeské derby mezi Chomutovem a Ústí nad Labem je opět vyrovnané. Ústečané uhájili svou domácí halu a dokázali porazit soupeře z nedalekého města 7:4. Bitva se vším všudy se tentokrát neobešla bez červené karty, kterou vyfasoval za nesportovní chování Dan Semerád, čímž oslabil svůj tým. V Brně se žádné gólové hody nekonaly, šlo ale o tuhou bitvu s veselejším koncem pro buldoky. Jihomoravané přetlačili Havířov a zvítězili nejtěsnějším rozdílem. Na soupeřově palubovce to budou mít však ještě těžké.

Jaroměř nedokázala navázat na úspěšný vstup do čtvrtfinálové série a proti Kladnu v neděli padla. Svěřenci Jana Pazdery sice prohrávali 0:1, z čehož se otřepali velmi rychle a sázeli protivníkům jeden gól za druhým. Čtyřmi brankami se fanouškům připomněl Marek Pixa. Ten vsítil tři ze čtyř svých ran v rozmezí dvou minut a byl zvolen nejlepším hráčem střetnutí. Poslední duel večera obstaraly Karlovy Vary s pražským Startem. Nejnapínavější utkání ze všech vyústilo v druhé vítězství Západočechů, kteří pro sebe museli ukořistit prodloužení.