​​​

KLÍČOVÝ ZÁPAS O POSTUP DO PLAY-OFF OVLÁDLY STŘEŠOVICE

11. 2. 2018

Florbalistky Tatranu vyhrály poprvé po téměř dvou měsících. A navíc ve velmi důležitém utkání. Vítězstvím nad Židenicemi se Pražanky dostaly na osmé místo Extraligy žen, které znamená účast v play-off.

2 : 6
0:11:41:1 -:-
Branky: 29. Martina Indrová, 57. Veronika Vývodová - 11. Liana Matěvosova, 21. Lenka Faltusová, 24. Julie Faťunová, 35. Julie Faťunová, 36. Liana Matěvosova, 60. Daniela Reindlová

Před zápasem 19. kola byly v mírně lepší situaci domácí Brňanky. Ty totiž figurovaly na deváté příčce s náskokem jednoho bodu na Střešovice. Už od prvního dějství se však duel vyvíjel ve prospěch hostujícího týmu. Židenice nevyužily několik šancí a po dvaceti minutách ztrácely na své soupeřky jeden gól.

Za Pražanky otevřela skóre Lenka Faltusová, která později v utkání zkompletovala hattrick. Postupem času byl Tatran stále častěji na útočné polovině hřiště, což mu přinášelo velké množství střel. V defenzivní činnosti pak herně vynikala střešovická brankářka Tereza Humlová (celkem 26 zákroků a úspěšnost 92,86 %).

Ve třetí třetině se skóre příliš nezměnilo. Brněnské snížení v závěru zápasu nemělo na finální výsledek větší vliv, protože Tatran ještě stihl gólově odpovědět. Střešovice tak zvítězily jednoznačně 6:2 a ukončily sérii čtyř porážek v řadě. „Rozhodovala taktická připravenost, kde jsme byli lepším týmem. Odehráli jsme skvělé utkání, v němž jsem byli maximálně koncentrovaní a plnili jsme všechny pokyny,“ vyjádřil se kouč Pražanek Miroslav Vybíral.

Zatímco Střešovice proklouzly do elitní osmičky soutěže, Židenicím aktuálně chybí na play-off dva body. Do konce základní části přitom zbývají poslední tři kola.