​​​​

KLOBOUKY DOMA PORAZILY VEDOUCÍ NÁCHOD, OPAVA VYSOKO PŘESTŘÍLELA BRNO

14. 1. 2018

​Soutěže pomalu míří do své cílové rovinky a Národní liga – skupina východ tomu není výjimkou. Šestnácté kolo nabídlo mnoho zajímavých výsledků. Rožnov doma porazil Žďár 9:7, Bystřice padla Telnici 3:12, Klobouky porazily první Náchod 8:7, Opava přestřílela Brno 11:3, Horní Suchá zvítězila nad Kopřivnicí 9:7 a Havlíčkův Brod v prodloužení porazil Třebíč 6:5.​

Rožnov pod Radhoštěm na své palubovce přivítal Žďár nad Sázavou. Svěřenci Pavla Barabáše si pohlídali začátek druhé třetiny, kdy odskočili soupeři do důležitého čtyřbrankového trháku. Hostům se sice dařilo stahovat náskok soupeře, ale branka Josefa Viktoříka, který vypálil přímo z vhazování na půlící čáře, znamenala v poslední minutě zápasu definitivní pojistku na 9:7. Ve stejný čas bylo v sobotu zahájeno utkání v Bystřici nad Perštejnem, kde domácí změřili síly proti Telnici. Hosté vstupovali do zápasu jako velcí favorité, což potvrzovali od úvodních minut. Telnice vstřelila v první části střetnutí šest branek a ve své podstatě bylo po zápase. Ve dvou zbylých třetinách hosté kontrolovali svůj náskok a nakonec zvítězili v poměru 12:3.

Asi největší překvapení šestnáctého kola se zrodilo v Rousínově, kde své domácí zápasy hraje celek Klobouků. Aligators vstupovali do zápasu jako outsideři, jenže jejich koncentrovaným výkonem si dokráčeli až pro tři body za vítězství 8:7. Utkání se velice vydařilo domácímu Denisi Jakubcovi, který zaznamenal hattrick a výraznou měrou se tak podílel na výhře svého týmu. Souboj dvou týmu z čela tabulky mohli vidět fanoušci v Opavě. Domácí PEMA vyzvala Gullivers z Brna. Utkání mělo nakonec až překvapivě hladký průběh. Opavě se podařilo skoro vše a zcela zaslouženě zvítězila 11:3. „Toto bylo jednoznačně nejlepší utkání, které jsem v Opavě zažil,“ řekl po zápase Robert Segeťa.

Úvodní nedělní utkání se odehrálo mezi Horní Suchou a Kopřivnicí. Hosté byli v zápase mírnými favority a po první siréně odcházeli do šatny s vedením 4:1. Po přestávce však na palubovku nastoupila zcela vyměněná Horní Suchá, která byla velice sebevědomá na míčku. Hornosušané výrazně ovládli druhou periodu a v konečném součtu zvítězili 9:7. V zápase byl nejvíce vidět Jakub Holeš, který je v Horní Suché nově na střídavé hostování z nedalekého prvoligového Torpeda Havířov. V utkání zaznamenal celkem šest kanadských bodů a po právu byl vyhlášen hráčem zápasu. Poslední utkání kola se odehrálo v Havlíčkově Brodě, kde se střetl domácí tým s Třebíčí. Utkání bylo vyrovnané až do posledních sekund. Třebíč měla dokonce za vyrovnaného stavu v závěrečných minutách přesilovou hru 5 na 3, jenže nedokázala tuhle výhodu využít. Nakonec necelou minutu po začátku prodloužení sama inkasovala, když o vítězství domácích rozhodl Jan Horský.