{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KLUCI MI TO VÝBORNĚ CHYSTALI, CHVÁLIL TŘÍGÓLOVÝ RÝPAR

Obrázek ke článku
5. 9. 2020

Josef Rýpar se před nadcházející sezonou poprvé v kariéře přesunul do zahraničí, ve švédském Linköpingu na pozici uvolněné Ondřejem Němečkem doplní Matěje Jendrišáka. Ještě před startem švédské superligy se ale ukázal v domácím prostředí, když s mužskou reprezentací v UNYP Areně absolvoval dvojici přípravných utkání v rámci Federálního derby. V sobotním odvetném duelu přispěl k výhře 10:3 hattrickem.

Jak si užíváte návrat do florbalu po dlouhé pauze, která celý sport potkala?
Musím říct, že je to skvělé. Vracíme se k soutěžním zápasům, ale máme za sebou už velkou porci tréninků a přátelských zápasů, takže super. Takové akce a náročnější určitě určitě chybí, takže jsme si to užili.

Jak vůbec hodnotíte tenhle projekt Federálního derby?
Samozřejmě kladně. Škoda, že nevyšel původní formát s Finskem a Švýcarskem, to by nás asi prověřilo trochu lépe, ale Slovensko má v poslední době solidní kvalitu i tím, že přišel Radomír Mrázek. To je jeden z top trenérů a vyrostla pod ním spousta hráčů ve Vítkovicích, takže já si myslím, že slovenský florbal může zažít velký vzestup. Určitě na to mají, jsou tam šikovní kluci, kteří hrají českou superligu, takže já jim dávám pár let a budou schopni konkurovat ještě více.

Dokázal byste nějak porovnat páteční a sobotní zápas? Jaké v nich byly rozdíly?
Za mě osobně jsem se v pátek cítil trochu unavený, možná to bylo tím, že jsme měli takový těžší program. Tentokrát se mi hrálo o dost lépe. Ale ty první zápasy většinou bývají takové, že Slovensko ještě fyzicky může, my jsme malinko unavení, i když měli taky nějaké tréninky. Ve prvním duelu byli v pozicích, kde měli být, a my jsme se trošku trápili se střelou a s nějakými souboji. Bylo to každopádně vyrovnané, my jsme odskočili až někdy ve druhé třetině.

Vám osobně to tam padalo, zaznamenal jste hattrick...
Potěšilo mě to. Někdo zaznamenal, že je to můj první hattrick v reprezentaci, takže určitě super. A souhlasím, že mi to tam padalo, kluci mi to výborně nachystali, nebyly to žádné moje velké šance. Bylo to vlastně do prázdné brány, což bych měl trefovat. Povedlo se, takže já jsem spokojený.

Bral jste tyto dva zápasy jako jednu z posledních příležitostí ukázat se před mistrovstvím světa?
Záleží, jestli nějaké mistrovství světa bude, toť otázka. Nevím, jestli to bude odložené, nebo jestli třeba vůbec nebude. Každopádně všechny tyhle akce se počítají, jelikož máme celkem obměněný tým a myslím si, že jsme zahráli celkem slušně. Nějaké chyby tam byly, určitě je co zlepšovat.

Jak vůbec vnímáte situaci kolem mistrovství světa? Co by pro vás znamenalo, kdyby se nakonec muselo odložit?
Tak bohužel v téhle situaci s tím asi neuděláme vůbec nic. Koronavirus – nebo moribundus, jak já tomu říkám – ovlivnil spousty z nás. Nemůžeme udělat vůbec nic, můžeme jen doufat, a když to nebude teď v prosinci, tak to bude za rok, a já si myslím, že počkáme. Budeme muset počkat.

Obrázek