{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

KOHO SLEDOVAT NA EFT V PRAZE? TRENÉRKA JUNIORSKÉ REPREZENTACE NAPOVÍ

Obrázek ke článku
16. 10. 2019

Florbal je týmový sport, ale i v nich se často najdou výjimeční jednotlivci. Zuzana Jelínková má zkušenosti s ženským národním týmem, za který odehrála více než čtyřicet utkání. V současné době působí v trenérském týmu Tomáše Martiníka u reprezentace juniorek. Z této pozice vytipovala několik hráček, které stojí za to sledovat při domácí Euro Floorball Tour. Ta startuje už v pátek na Podvinném mlýně.   

Hlavní opory soupeřek českého juniorského týmu 

Od jakých hráček Zuzana Jelínková očekává, že budou svými výkony táhnout svůj tým na pražském Euro Floorball Tour? U Švýcarska a Finska má trenérka juniorek jasno:  „Ve Švýcarsku je hodně výrazná Selma Bergmann – kapitánka švýcarského výběru, která patří ve svém týmu k nejzkušenějším. S týmem absolvovala výsledkově nepříliš vydařené domácí mistrovství světa v St. Gallenu. Umí se gólově prosadit, a když je na hřišti, je vidět, že řídí celou hru švýcarské formace.

Za Finsko to bude Ulla Valtola – sedmnáctiletá finská obránkyně z týmu Loisto je obdivuhodně rychlá a technicky vyspělá, na mezinárodním turnaji v Chomutově náš tým trápila svým suverénním pohybem po hřišti."

Naopak Švédky, jejichž sestava prošla po mistrovství světa generační obměnou, budou podle Jelínkové nevyzpytatelné: „Švédsko jako úřadující mistryně světa jsou pro nás zatím velká neznámá, do Prahy přijedou s novým týmem. Pro nás jako jejich soupeřky je předpokladem dávat si pozor na každou, protože Švédky mají už tradičně velmi silné týmy."

A od koho můžou diváci čekat mimořádné výkony v českém celku? „V našem týmu, doufám, že bude radost sledovat všechny hráčky, že se holky budou chtít předvést před domácím publikem a vymáčknou ze sebe všechno. Euro Floorball Tour je pro nás jednou z posledních herních prověrek před MS, takže kdy jindy zabojovat o nominaci, než teď.“

Co čekat od ženské kategorie? 

Svoji favoritku má Jelínková i v ženské reprezentaci, obecně se ale těší na celkový herní projev všech týmů: „V ženských reprezentacích mě hodně baví sledovat Veeru Kauppi z Finska (působí ve švédském týmu IKSU). Neustále hráčsky roste a je to komplexní hráčka, která se na hřišti dokáže florbalem neskutečně bavit, nebo to tak alespoň vypadá.

Každopádně na nejlepší ženský florbal na EFT se těším celkově, nejen na jednotlivé hráčky. Jsem zvědavá, jakou hrou se budou jednotlivé týmy prezentovat, jestli to pořádně rozbalí, nebo si nechají svou formu až na MS, a taky jak ve srovnání s konkurenci obstojí český národní tým. Bude to zajímavé srovnání.“

Perlička na závěr: florbalové vzory

„Vždy jsem se snažila si hledat hráčky v rámci klubu i reprezentace, které byly v mých očích lepší než já, a snažila jsem se jim vyrovnat. Byly tím pádem spíš mým hnacím motorem než vzorem. Opravdový vzor jsem neměla, i když asi nikdy nezapomenu, když jsem viděla poprvé hrát Esu Jussilu.“

​​

Obrázek