​​​​

KOLÍN DVAKRÁT PROHRÁL, PŘESTO JE V PLAY-UP. LOUČÍ SE TEXAS

5. 3. 2018

Základní část Divize B je u konce a nabídla nečekanou zápletku. Za již postupujícím pražským Olympem si cestu do nadstavby zkomplikoval Kolín, nicméně i bod z kutnohorské půdy v 21. kole mu stačil k zajištění play-up. Stíhací jízda Benešovu následně přišla vniveč. Rozhodnuto už je také i o sestupujícím. Po roce se loučí Texas, který se tak vrací opět do Regionální středočeské ligy.

Pitbulové se poměrně natrápili s Kutnou Horou. Na její půdě vedli už 3:1, o svůj náskok v závěru ale přišli. Domácí následně dokonali obrat v nájezdech. Získaný bod ale zajistil Kolínu play-up, které ho posouvá o krok blíže k vysněné Národní lize. Následně si mohl středočeský celek dovolit i prohrát v krásné přestřelce na půdě jasného vítěze divize pražského Olympu.

Kolín už tak nemusel brát ohled na výsledky Benešova, jenž se připravil o plnohodnotné vítězství nad rezervou Black Angels v poslední minutě základní hrací doby a vyhrál 6:5 po prodloužení. Následně uzavřel sezónu vysokou výhru nad Mladou Boleslaví, jež doma inkasovala hned patnáctkrát.

Jiskra naděje přišla pozdě

V Mladé Boleslavi zvýšil šance na záchranu Texas, který vyhrál nečekaně 4:3 a ještě se nevzdával. Musel však bezpodmínečně vyhrát proti Black Angels, což se mu nepodařilo a nepomohly mu ani dvě branky Vichnara, který se jinak podílel na třetině ze 105 branek svého týmu v celé sezóně. „Dnešní zápas nám sezónu nepokazil, naopak jsme odehráli jedno z nejlepších utkání,“ hodnotil utkání i přes porážku kladně trenér Ladislav Hrma. Po roční návštěvě divize se tak Texas vrací do Regionální ligy Středočeského kraje.

O bod před Texasem skončili Bohemians B posíleni o superligové hráče, kteří stejně jako jejich soupeř vyhráli v sobotu, když porazili Start 11:7, následně ale padli o gól s rezervou kladenských Kanonýrů. S rekordní šňůrou do play-up půjde Olymp, jenž nepoznal hořkost porážky už v 17 zápasech v řadě. V souboji o Národní ligu je čekají nyní Teplice. Kolín se utká s Děčínem.