{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KOLOVÁ, MMA NEBO TURNAJ VE HŘE FIFA. CO VŠE HOSTILA UNYP ARENA?

Obrázek ke článku
4. 6. 2021

Víceúčelová sportovní hala využívaná nejen sportovními nadšenci, ale také milovníky různé zábavy a kultury. Tak by se dala charakterizovat pražská UNYP Arena. Kromě všech významných akcí, které se v ní již konaly, však letos bude hostit také tu pro české florbalové soutěže zcela nejdůležitější. Velké florbalové superfinále se totiž po dvou ročnících pořádaných v Ostravě stěhuje právě sem.

Domov pražského florbalového klubu ACEMA Sparta Praha na Podvinném mlýně byl vybudován v roce 2008. Přesně o jedenáct let později se pak v návaznosti na partnerství s University of New York in Prague přejmenoval na UNYP Arenu. 

A byť je tato hala stále ještě poměrně mladá, stihla již za dobu své existence propůjčit své parametry pro velkou dávku akcí. Pro florbalové fanoušky budou jistě těmi nejdůležitějšími mistrovství světa mužů roku 2018, kdy se zde odehrály zápasy skupin C a D, letní mládežnický turnaj Prague Games nebo proslulý mezinárodní turnaj Czech Open. Kromě těchto akcí však hala na Podvinném mlýně hostila také řadu událostí z jiných odvětví. A které byly ty nejzajímavější?

Mistrovství České republiky v Cheerleadingu

Na stejné palubovce, na které se v průběhu sezony prohání všemi fanoušky florbalu milovaný děrovaný míček se pravidelně každý rok v období 2008-2012 prohánělo také několik stovek českých roztleskávaček. V průběhu těchto let totiž pražská UNYP Arena hostila postupně 7. - 11. ročník Mistrovství České republiky v Cheerleadingu, tedy tzv. roztleskávání. 

Heroes Gate

Pro milovníky tvrdších sportů pak tato víceúčelová hala přijala pod svá křídla také pořadatelství boxerské show zvané Heroes Gate, která vznikla roku 2010. Každý rok tak pod touto střechou svádí souboje ti nejlepší zápasníci v bojových disciplínách, jako jsou MMA, kick-box, muay-thai a klasický box. 

ME juniorů v sálové cyklistice A kolová

Že se dá na kole jezdit pouze venku v přírodě? Nesmysl! Jde to také uvnitř. Zejména v této pražské hale se pak pod pevnou střechou na kole děly věci. V roce 2017 se zde totiž konalo mistrovství Evropy juniorů v indoorové cyklistice. A ať už se sáloví reprezentanti snažili za pomocí svých bicyklů dokopat míč do brány při kolové a nebo pouze předváděli nacvičené sestavy v tzv. krasojízdě, jistě to stálo za to!

Datart e:LIGA

Velký zlom ve využití této víceúčelové haly nastal v lednu roku 2020, kdy se zde, v pražské UNYP Areně, konal celodenní turnaj v počítačové hře FIFA. Hala tehdy propůjčila své prostory všem milovníkům virtuálního fotbalu, čímž opět rozšířila svou oblast působnosti novodobým směrem. Hráči celosvětově známého herního fotbalového bestselleru zde tak celý den soutěžili v prvním ročníku Datart e:LIGY. ​


ČTĚTE TAKÉ: Zajímavosti superfinále: Jediná nula, hattricky a rekordy


Ani letos, v těžké době zasažené koronavirem, však nepřišla tato sparťanská chlouba vniveč. Domácí florbalisté zde totiž sehráli množství zápasů v Livesport Superlize, 9. května se ale právě na tomto místě s náročnou sezonou 2020/2021 také rozloučili. Vítkovice zde totiž ovládly čtvrtý semifinálový zápas a znemožnily tak sparťanskému celku nastoupit ve velkém superfinále v jeho vlastní hale.

Superfinále florbalu se tak sice bude konat bez domácího mužstva, zato však ve stejném složení jako v posledních letech – Vítkovice vs. Chodov v ženské kategorii a Vítkovice proti Boleslavi v té mužské. Dlouho se sice nevědělo, zdali na nejvýznamnější florbalový svátek sezony budou moci dorazit nějací diváci, ale nakonec se však k radosti florbalové veřejnosti určitý počet přece jen povolil. Souboj o titul mistra České republiky tak bude mít nakonec i fanouškovskou kulisu.  

​​

Obrázek