{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KOTZUROVÁ S MLEJNKOVOU MÍŘÍ DO ŠVÉDSKÉ LIGY. DOČASNĚ

Obrázek ke článku
12. 10. 2020

Na pozastavení florbalových soutěží nejrychleji zareagovali v Ostravě. Extraligu žen dočasně opouští dvě reprezentační hráčky, Denisa Kotzurová a Michaela Mlejnková obléknou dres nováčka švédské ligy IBK Lund. Ve Skandinávii odehrají minimálně čtyři zápasy.

Kotzurová i Mlejnková patří v současnou chvíli mezi to nejlepší, co Extraliga žen nabízí. Prvně jmenovaná vládne kanadskému bodování (5+12), té druhé patří průběžná čtvrtá příčka (8+6). Obě nastoupily do všech pěti dosavadních kol.

Teď si vyzkouší něco úplně nového, minimálně na tři týdny budou součástí nejprestižnější florbalové ligy na světě. Tedy do doby, než okolností dovolí pokračování české nejvyšší soutěže. Období bez florbalu se samozřejmě může ještě protáhnout.

„Jsme rádi, že jsme mohli zúročit jeden z kontaktů, které jsme si vytvořili při našich přípravných Tour de Sweden v předchozích letech. IBK Lund je nováček SSL, který má skvělé zázemí univerzitního města, bezproblémovou dostupnost z Ostravy a především by v jeho dresu Míša i Denisa mohly mít možnost hrát významnou roli i během takto krátké stáže,“ stojí v prohlášení FBC ČPP Ostrava.

Lundu se vstup do nového ročníku vůbec nevydařil. Po třech zápasech nemá na kontě ani bod, tím pádem bude potřebovat v následujících týdnech pořádně zabrat. Další duel čeká švédského nováčka v sobotu 17. října, kdy vyzve Sirius. A u toho by už ostravské legionářky neměly chybět.

„Je nám jasné, že ani pro klub SSL nemusí být jednoduché zapracovat dvě nové hráčky v rozběhnuté soutěži a jen na několik týdnů, a jsme tak rádi, že se nám podařilo dohodnout. Lund měl na začátek soutěže těžký los, ale s kvalitními soupeři uhrál těsné výsledky. Míša s Denisou určitě udělají maximum pro to, aby pomohly těžké zápasy převážit na stranu nováčka soutěže,“ pokračuje stanovisko ostravského klubu.

Obrázek