{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KROK SPRÁVNÝM SMĚREM. STREET FLOORBALL LEAGUE BUDE UDRŽITELNÁ

Obrázek ke článku
10. 6. 2021

Český florbal zapojuje do projektu udržitelnosti i stále populárnější Street Floorball League. Jakými kroky chce dosáhnout ekologicky šetrnějšího pořádání venkovní turnajové tour? Na to odpoví následující článek.

Street Floorball League přitahuje stále více pozornosti. Všechny turnaje pro rok 2021 byly velmi rychle obsazené a očekává se příval florbalových milovníků. Český florbal chce touto cestou ukázat, že se můžeme společně nejen bavit, ale i pomáhat přírodě.

Jedním ze základních pilířů je práce s odpady. Ta nezahrnuje jen přistavení barevných kontejnerů, jejich třídění a následnou recyklaci, ale především jejich minimalizaci a šetření stále vzácnějších přírodních zdrojů. S tím souvisí řada bodů. Jedním z nich je, že nebude k dispozici tradiční papírový program, o který však nepřijdete. Budete si jím moci brouzdat online po načtení speciálních QR kódů.

Chcete-li přispět udržitelnosti ještě před příchodem na hřiště můžete se vydat na místo konání společně jedním vozem, veřejnou dopravou nebo ještě lépe – pokud jste místní doražte na kole či pěšky. To má navíc tu výhodu, že si pozápasové pivo budete moci vychutnat všichni. Samotné občerstvení pak bude podáváno na udržitelném a recyklovatelném nádobí a dodavateli budou výhradně místní výrobci. Jistě se ptáte, co se stane s jídlem, které zbyde. Odpověď je snadná – buď se prodá se slevou, anebo se poskytne zdarma.

Nápoje pak budou čepovány do speciálních vratných kelímků. Ty navíc nebudou sloužit jen ke konzumaci nápojů, ale rovněž pomůžou dobré věci. Přímo u stánku pivovaru Holba bude probíhat sběr darovaných kelímků. Peníze za vybrané kelímky pak Český florbal převede na konto nadace Haima, která z obdržených prostředků uhradí zálohu na sportovní aktivity a letní tábor pro děti, které zvítězily nad onkologickým onemocněním.

Přímo v místech konání se pak můžete zapojit do akce s názvem Vytřiď svůj vak. O co se jedná? Máte-li doma nepoužívané či zlomené hokejky, prasklé míčky a čepele nebo třeba starou brankářskou výstroj, můžete jí přímo na místě odevzdat do speciálního sběrného boxu. Co půjde, to Český florbal opraví a následně věnuje do dětských domovů, kam je předá ve spolupráci s Českou olympijskou nadací.

V rámci podpory udržitelnosti budete mít možnost podpořit projekt remobil.cz a u speciálního sběrného místa odevzdat staré a nepoužívané mobily, na které se vám doposud jen „práší”.

Jako florbal hrajeme fair play nejen na hřišti, ale i v osobním životě. Pojďte tedy hrát fér s námi!

Obrázek