{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KTERÝ PÁR SI PODMANÍ ANKETU ROZHODČÍ SEZONY 2019/2020?

Obrázek ke článku
16. 5. 2020

Druhá polovina hodnocení individuálních výkonů v anketě Florbalista sezony 2019/2020 je téměř u konce. Jako finalisté v kategorii rozhodčích soupeří o vítězství téměř totožná trojice párů, jako tomu bylo v minulé sezoně. Po šestnácti vátězstvích legendární dvojice Černý - Janoušek, kteří po loňské sezoně ukončili kariéru, se o místo výše posunuli Libor Gavlas - Lukáš Mikula, bratranci Kamil a Tomáš Sojkové a Martin Reichelt s Tomášem Kostinkem. Kdo obsadí trůn v letošní sezoně?

Finalisté kategorie Rozhodčí sezony 2019/2020:
  • Libor Gavlas - Lukáš Mikula
  • Tomáš Kostinek - Martin Reichelt
  • Kamil Sojka - Tomáš Sojka

Na čele pořadí se drží trojice s mezinárodními zkušenostmi. Jsou to bratranci Tomáš a Kamil Sojkové, kteří stejně jako Libor Gavlas s Lukášem Mikulou rozhodovali hlavně zápasy mužské Superligy, významné boje v první lize a některá utkání nejvyšší juniorské soutěže. Zatím co bratranci Sojkové měli možnost pískat na posledních dvou mužských šampionátech, Libor Gavlas s Lukášem Mikulou řídili zápasy kvalifikace na šampionát nadcházející. Martin Reichelt s Tomášem Kostinkem jsou specialisté především na ženské soutěže, nechyběli na MS v roce 2019 a 2017, avšak dostali nominaci také k duelům CE ligy juniorů.

Bratranci Sojkové a Lukáš Mikula s Liborem Gavlasem se na předních rozhodcovských příčkách drží už dlouhých sedm let, avšak vždy před nimi na prvním místě skončil Petr Černý s Jiřím Janouškem. Ti po minulé sezoně opustili florbalové dějiště, a tak nastává jedinečná šance ke změnění historie. Jak nakonec dopadne hlasování pro tyto zkušené sudí?

Další pořadí kategorie Rozhodčí sezony 2019/2020

Čtvrté místo patří páru Jakub Furmánek a Vlastimil Šolc, kteří spolu se zlatými juniory reprezentovali české barvy na juniorském MS 2019 v Halifaxu. Na pátém místě žebříčku se nachází duo Martin Petřík – Tomáš Podlesný, kteří se ukázali mimo jiné na domácím Poháru mistrů v Ostravě, kde řídili utkání Vítkovic proti švédským mistryním a o den později znovu Täby se švýcarským Klotenem.

Špatně si v této sezoně, která pro pár byla teprve třetí v Superlize, nevedli ani Peter Varga s Přemyslem Bališem. Ti se umístili před třemi dvojicemi okupující sedmou pozici. Kompletní desítku uzavírá Jakub Nábělek s Radkem Štenglem se čtyřiadvaceti odpískanými zápasy hlavně v nejvyšší mužské soutěže a první lize mužů.

TOP 10 KATEGORIE ROZHODČÍ SEZONY 2019/2020

4. Furmánek – Šolc

5. Petřík – Podlesný

6. Bališ – Varga

7. Kačer – Vašíček

Drška – Meisner

Dolanský – Sýkora

10. Nábělek – Štengl

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí, vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje anketa také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Superligy florbalu a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek