{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

KVALIFIKACE NA MSJ SE RUŠÍ, O POSTUPU ROZHODNE ŽEBŘÍČEK

Obrázek ke článku
14. 1. 2021

Mezinárodní florbalová federace (IFF) přistoupila k rozhodnutí zrušit zbývající kvalifikace na mistrovství světa juniorů, které se odehraje na přelomu dubna a května v Brně. Důvodem zrušení je neuspokojivá pandemická situace. 

O zrušení bylo rozhodnuto po diskuzích s pořadateli a účastnickými týmy. Kvalifikace byly již několikrát před tím odloženy, situace bohužel jejich uskutečnění neumožnila.

Oba evropští pořadatelé, Itálie a Polsko, se snažili o zajištění co nejbezpečnějšího průběhu kvalifikačních turnajů, bohužel účast jiných zemí nemohla být zaručena. Pět týmů se s jistotou účastnit nemohlo, ty ostatní projevily pochybnosti z důvodů restrikcí cestování, omezení trénování v jejich zemi, bezpečnosti během turnaje a požadavků na karanténu a testování, a to včetně návratu zpět.

V americké kvalifikační skupině rozhodla o zrušení nemožnost bezpečného cestování mezi USA a Kanadou. Asijsko-oceánská kvalifikace byla zrušena již v listopadu loňského roku.

„Je velkým zklamáním, že nám pandemie koronaviru stále brání pořádat mezinárodní akce. Pro členské asociace IFF je v současné době logistika mezinárodního cestování, zejména s juniorskými hráči, příliš náročná a většina zemí se zaměřuje na obnovení svých národních soutěží, které IFF plně podporuje,“ uvedla Sarah Mitchell, projektová manažerka IFF.

Týmy a skupiny Mistrovství světa juniorů 2021 v Brně

Dle předchozího rozhodnutí IFF, v situaci, kdy se kvalifikační akce nemohou konat, budou kvalifikační týmy určeny na základě aktuálního žebříčku. Pro družstva do 19 let to znamená, že z každé oblasti se kvalifikují následující týmy:

AOFC – Austrálie, Japonsko, Nový Zéland
AMER – Kanada
EUR – Polsko, Rusko, Slovinsko

V souladu se skupinovým losem budou skupiny vypadat následovně:
  • Skupina A: Česká republika (1), Finsko (3), Lotyšsko (5), Slovensko (6)
  • Skupina B: Švédsko (2), Švýcarsko (4), Dánsko (7), Německo (9)
  • Skupina C: Slovinsko (10), Rusko (11), Kanada (13), Nový Zéland (16)
  • Skupina D: Norsko (8), Polsko (12), Japonsko (15), Austrálie (20)

Obrázek