{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

KVALIFIKACE ŽEN NA MISTROVSTVÍ SVĚTA SE DEFINITIVNĚ RUŠÍ

Obrázek ke článku
14. 4. 2021

Vzhledem k problémům s cestováním do zahraničí, kterým v současné době čelí velké množství zemí, se Mezinárodní florbalová federace (IFF) rozhodla zrušit ženskou kvalifikaci na blížící se světový šampionát v Uppsale. O postupujících na mistrovství tak rozhodne pořadí v žebříčku IFF.

Kvalifikací se po světě mělo celkem zúčastnit 25 zemí, z nichž však více než polovina uvedla, že jejich účast v kavlifikaci je s ohledem na situaci ve vážném ohrožení. Důvodem jsou nepříznivé okolnosti v souvislosti s přetrvávající koronavirovou pandemií. Téměř všechny země světa mají omezené možnosti, co se cestování do zahraničí týče. Hrozí karantény a podobné další nepříjemnosti, které potenciální participaci na kvalifikačních turnajích ztěžují.

„Je povinností IFF zajistit, aby hráčky i všichni další byli v bezpečí. Jedinou možností je tak kvalifikaci zrušit, ačkoliv je to velice smutné. Je nám jasné, že naším rozhodnutím zklameme spoustu týmů. Snad se situaci ohledně koronaviru brzy celosvětově zlepší a šance pořádat mezinárodní turnaje opět vzroste,“ doufá Tomas Eriksson, prezident Mezinárodní florbalové federace.

Češky měly odehrát svůj kvalifikační turnaj podle posledního plánu na konci května v Bratislavě, nakonec ale postupují na šampionát bez boje. Mistrovství světa žen 2021 se ve švédské Uppsale uskuteční na přelomu listopadu a prosince.

Postupující země dle žebříčku

Evropa: Švédsko (pořadatelská země), Švýcarsko, Finsko, Česká republika, Slovensko, Polsko, Lotyšsko, Německo, Norsko, Dánsko, Estonsko, Rusko. Asie, Austrálie a Oceánie: Austrálie, Japonsko, Singapur. Amerika: USA.

​​

Obrázek