LANGER SESTŘELIL HAGUNDU ČTYŘMI GÓLY! PIXBO SŤALO LÍDRA SUPERLIGY

31. 12. 2021

Elitní ligy Finska, Švýcarska a Česka procházejí vánoční pauzou, ta švédská ale pokračuje dál a během svátků stihla odehrát zápasy dvou hracích kol. Českým krajánkům se skvěle dařilo – Langer skóroval čtyřikrát v jediném duelu, zásluhou branek z holí Krupnové a Ratajové se Pixbo přiblížilo za první Thorengruppen. Trefila se také Tereza Urbánková. ​​

Linköping, který aktuálně vede mužskou SSL a v němž hrají také Matěj Jendrišák a Josef Rýpar, má za sebou dva náročné zápasy, které rozhodoval až nastavený čas. Oba duely od sebe navíc dělily pouhé dva dny a týdenní novoroční pauza tak tomuto celku jistě přijde vhod.

V prvním zápase se Jendrišák uvedl dvěma asistencemi, proti Dalenu však jeho Linkoping prohrál 6:7 po nájezdech. O dva dny později pak lídr superligy vyzval Storvretu, se kterou také došel až za hranici 60 minut základní hrací doby, také příspěvkem jedné gólové nahrávky z hole Rýpara ale tento zápas dovedl do vítězného konce a bral dva body za výhru 7:6 v prodloužení.

Langer v SSL řádil

Velice povedené individuální představení za sebou má český florbalový talent Filip Langer, který si v povánočním zápase proti Hagundě zastřílel s velkou chutí. Jeho Kalmarsund nejen že vyhrál vysoko 12:2, ale celou třetinu gólů vsítil právě odchovanec Tatranu Střešovice. Až do 24. minuty zápasu se při každé liché brance zvedaly ruce českého forvarda jako první, neboť Filip Langer zapříčinil gól na 1:0, 3:0, 5:0 a 7:0, čímž výrazně nasměřoval svůj tým k výhře. A aby kanadských bodů v tomto duelu neměl málo, asistoval ještě u osmé branky.

Také Kalmarsund odehrál dva zápasy ve třech dnech. Ten druhý, proti třetímu Falunu, se nesl ve velice vyrovnaném duchu. Asistence Filipa Langera dopomohla k tomu, aby se klání 13. kola dostalo až do prodloužení, ve kterém trefou v probíhající 5. minutě o své výhře rozhodl Falun. Oba celky tak mají v tabulce aktuálně shodný počet bodů a na vedoucí Linkoping jim schází body dva.

Pixbo má skalp lídra, skórovaly tři Češky

Dařilo se také českým florbalistkám, jež hrají ve Švédsku. Velice cennou výhru si připsalo Pixbo, které v rámci 12. kola porazilo první Thorengruppen a plným bodovým ziskem se tak na svého tabulkového souseda přiblížilo na rozdíl jediného bodu. Brankami k tomuto skalpu přispěly Češky Eliška Krupnová, jež poslala Pixbo do vedení 2:1 a Denisa Ratajová, která zvyšovala již na 6:1.

Výhru zaznamenalo také Malmö, které si poradilo s Kais-Morou 3:1. Jednu branku vsítila česká florbalistka Tereza Urbánková. Další zápas odchytala česká reprezentační brankářka Lenka Remešová, její Täby FC však na aktuálně čtvrté Endre nestačilo a prohrálo 4:9.