{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


LENKA REMEŠOVÁ: K LEPŠÍM VÝSLEDKŮM JSME DOŠLI JAKO TÝM

Obrázek ke článku
19. 3. 2020

Anketa Holba Hráčka týdne, která se měla udělovat v play-off sezony 2019/2020, má vinou okolností jedinou vítězku. Lenka Remešová z brněnských Židenic byla letos nejvytěžovanější brankářkou v ženské Extralize. V základní části strávila v brankovišti přes 1 100 minut, dalších 120 minut přidala ve čtvrtfinále. Jak vidí předčasně ukončenou sezonu a co znamená konec pro její tým, se dozvíte v rozhovoru.

Z ostatních brankářek se Remešové přiblížila jen Kristýna Horňáková z Panthers, která nastřádala o 60 minut méně. V loňské sezoně si přitom Remešová zachytala jen dva ligové zápasy a zbytek podzimní části chytala pohárová utkání. „O tom, kdo nastoupí do branky, u nás rozhoduje a vždycky rozhodoval trenér, v našem případě trenérka. Navíc jsem v půlce ledna odjela na půl roku na studijní pobyt do Ameriky,“ vysvětluje kontrast ve statistikách Remešová.

Větší prostor v extraligovém brankovišti byl jedním z jejích předsezonních cílů, ten si tak splnila. Cíle se navíc plnily i na úrovni celého židenického týmu. „Vzhledem k tomu, že jsme před sezonou tým doplnily o šikovné juniorky a další posily, očekávaly jsme lepší výsledky než v minulé sezoně a cílem bylo play-off. V průběhu sezony jsme to však trochu přehodnotily a cílem se stala čtvrtá příčka, což se nám nakonec nepovedlo.“ Kromě pravidelnějšího nasazení do zápasu si Remešová přála pomoct týmu k lepším výsledkům. „Jestli se cíle splnily, to je těžká otázka, vzhledem k dřívějšímu ukončení sezony. Každopádně za výsledky stojí určitě celý tým: zlepšily jsme se jak v produktivitě, tak v obraně. Myslím, že jsme letos táhly za jeden provaz, což se odrazilo i v mých statistikách. Takže k lepším výsledkům jsme došly společně, jako tým,“ chválí svůj tým podle průvodce sezonou jedna z nejdrobnějších extraligových brankářek.

„Těšili jsme se na domácí čtvrtfinále, ale zdraví je přednější.“

Židenice s Remešovou v brance letos po dvou sezonách v play-down vybojovaly účast v play-off a výborně nakročeno měly i po prvních čtvrtfinálových utkáních, když vedly 2-0 na zápasy nad pražskými Tigers. Na další zápasy už ale vinou pandemie COVID-19 a s ní spojených opatření nedošlo. „Samozřejmě, že jsme všechny šťastné, že se nám podařilo oba zápasy obrátit v náš prospěch. Hodně jsme se těšily po třech letech na čtvrtfinále před našimi fanoušky, což se po odehraných zápasech v Praze ještě umocnilo. Moc nás mrzí, že jsme nemohly ukázat, co v nás je … Každopádně zdraví je přednější a já doufám, že se situace brzy zlepší,“ říká chápavě Remešová.

Otázkou tak zůstává, jak se dobře rozjetá a předčasně ukončená sezona podepíše na týmu. „Do následující sezony to bude znamenat jediné, a to minimálně zopakovat letošní výsledek, jelikož víme, že to není nereálné. Nerada bych mluvila za všechny, ale za mě je určitě chuť do přípravy a další práce veliká, už jen proto, že se letos vlastně nic nedotáhlo dokonce. Navíc po pár dnech bez florbalu a lidí, které jinak potkávám každý den, mi celý ten kolotoč začíná už chybět,“ zní odhodlaně od židenické brankářky.

„Nikdo nevypustil ani jeden souboj.“

Nedohraná sezona přitom nemusí znamenat něco, na co je třeba úplně zapomenout, a tak Lenka Remešová vybrala svůj oblíbený moment. „Čtvrtfinálový zápas, kde jsme prohrávaly ve druhé třetině 6:2, a zdálo se, že zápas bude mít jasný průběh. My jsme zápas dokázaly vyrovnat a 5 sekund před koncem zápasu dokonce otočit a vyhrát. Mně se osobně nejvíce líbilo, že jsme se dokázaly semknout a táhly za jeden provaz. Smekám klobouk i před hráčkami, které nehrály, a přesto nás podporovaly. Všechny jsme se hecovaly a šly si za tím. To stejné se objevilo i ve druhém zápase, kdy nikdo nevypustil ani jeden souboj. Toho si hodně vážím,“ uzavírá Lenka Remešová, která se pro letošní sezonu stala první a jedinou Holba Hráčkou sezony v anketě na Facebooku Českého florbalu.

Obrázek