​​​​

LETKA A GULLIVERS BLÍZKO POSTUPU DO SEMIFINÁLE

6. 3. 2019

Minulý víkend vstoupily do play-off také týmy z Národní ligy – východ. Jeden zápas od postupu do semifinále jsou týmy Letky a Gullivers. Naopak favorit z Telnice v úvodním zápase zaváhal a stav série se Svitavami je tak vyrovnaný. Nerozhodný stav panuje také v poslední sérii mezi Rožnovem a Hlukem.

Vítěz základní části z Telnice si do čtvrtfinále vybral Svitavy. Hned úvodní zápas ale naznačil, že to úplně jednoduchá série nebude. Svitavy si vytvořily v prvním zápase třígólový náskok, který držely ještě deset minut před koncem třetí třetiny. Domácí v závěru sice dokázali srovnat, ale nebylo jim to příliš platné, neboť necelé tři minuty před závěrečnou sirénou vystřelil Svitavám první bod Lukáš Zach. Druhé utkání už bylo z pohledu Telnice o poznání povedenější. V úvodu sice domácí prohrávali o dvě branky, ale poté Telnice přepnula na vyšší level a zvítězila 10:3. Hned sedmi kanadskými body se v zápase blýskl Daniel Budík.

Druhý tým po dvaadvaceti zápasech vstoupil do play-off mnohem lépe. Ostravská Letka si do čtvrtfinále vybrala Klobouky a po prvním víkendu vede už 2:0 na zápasy. Hned úvodní zápas celé série ale ukázal, že oba týmy jsou na vyřazovací boje perfektně připraveny. Po většinu času svítil na světelné tabuli nerozhodný stav, ale závěr se povedl lépe domácím. Minutu a půl před koncem třetí třetiny rozradostnil domácí fanoušky Tadeáš Klemens, který poslal Letku do vedení 5:4. Devět sekund před koncem poté upravil na konečných 6:4 Dominik Hubl. Nedělní utkání bylo také velice vyrovnané. Ještě v polovině zápasu vedli hosté 3:2, ale poté se Letka zmátořila a nakonec vyhrála poměrně jasně 8:5. Ostravané jsou tak jeden zápas od postupu do semifinále.

Brněnští Gullivers, jakožto třetí tým v pořadí, měli na výběr už pouze ze dvou soupeřů. Do čtvrtfinále si nakonec vybrali Kopřivnici a zdá se, že jejich rozhodnutí nebylo vůbec špatné. Úvodní zápas celé série domácí ovládli poměrem 6:0 a brankář Daniel Chrást tak mohl slavit čisté konto v play-off, které je vždy hodně cenné. Nedělní utkání už ale tak jednoznačné nebylo. Vikingové z Kopřivnice hodně kousali a domácí se tak museli strachovat až do samotného závěru. Gullivers si ale koncovku zápasu pohlídali ve druhém utkání zvítězili 9:8. Také hráči z brněnské metropole jsou tak jedno vítězství od postupu do semifinále play-off Národní ligy – východ. Celou sérii můžou ukončit už tuto sobotu v Kopřivnici.

Výsledkově nejvyrovnanější série se dle očekávání odehrává mezi Rožnovem a Hlukem. V pořadí po základní časti tedy mezi čtvrtým a pátým týmem. Úvodní zápas domácí vyválčili nejtěsnějším možným výsledkem. Rožnov doma zvítězil 3:2 a největší zásluhu na úvodní výhře měl bezesporu gólman Marek Obšivač a David Žniva, který si připsal asistence u všech branek svého týmu. Na druhé utkání už hosté přicestovali se svým neproduktivnějším hráčem Pavlem Krchňáčkem a hned to bylo znát. Hluk druhé utkání ovládl 6:4 a již zmiňovaný hráč si připsal čtyři kanadské body, čímž se vyšvihl do vedení kanadského bodování v této čtvrtfinálové sérii. Série se tak za nerozhodného stavu 1:1 přesouvá do Hluku, kde se už tento víkend odehrají další dva zápasy.