​​​​

LETKA ROZDRTILA DAČICE A S PŘEHLEDEM POSTOUPILA

15. 3. 2018

V jednoznačnou záležitost se proměnil rozhodující divizní duel prvního kola play-up ve východní části mezi Letkou a Dačicemi. Stejně jako v úvodním utkání celé série, tak i nyní domácí naprosto dokonale využili výhody domácího prostředí a podruhé soupeře z Vysočiny ve vlastní hale deklasovali a přidělili jim dvouciferný počet branek. Tentokrát Ostravané zvítězili vysoko 13:3 a celkově ovládli sérii 2:1 na zápasy.

13 : 3
3:17:23:0 -:-
Branky: 3. Jaromír Veselý, 18. Martin Krupa, 19. Dalibor Ondruch, 22. Jan Mrázek, 23. Radim Kahánek, 26. Dominik Hubl, 33. Jan Mrázek, 35. Dominik Hubl, 39. Radim Kahánek, 40. Petr Pavlík, 52. Radim Kahánek, 57. Dominik Hubl, 59. Tomáš Lokša - 10. Radovan Kubek, 37. René Mikel, 40. Jan Pecha

Rozhodující bitva o postup měla trio hrdinů jako v případě tří mušketýrů. Všichni se ocitli v domácím týmu. Největším z nich se stal Kahánek, jenž opanoval zejména prostřední pasáž zápasu, kdy v rozmezí 36 minut, ve kterých nasbíral celkem pět bodů za tři góly a dvě asistence a podílel se na rozhodujícím náskoku Letky.

Další dva pobočníci mu zdatně sekundovali a s radostí Kahánkovi předali nebo od něj převzali štafetu, co se týče bodů, kteří se navzájem střídali. Na úvodní asistenci Hubla odpověděl dvěma přihrávkami Mrázek, který posléze ve druhé třetině přidal dvě trefy.

Rovněž Hubl přidal v prostřední periodě dva góly. Na rozdíl od Mrázka však 19letý florbalista Letky zkompletoval hattrick, když v závěru 57. minuty zvyšoval na 12:3 pro domácí. Ti nakonec přidali ještě jednu branku, čímž deklarovali svůj postup a mohou nadále bojovat a snít o postupu do Národní ligy. „Dačice dnes do zápasu vstoupili velmi dobře, a odehráli podle mě nejlepší třetinu ve vzájemných zápasech. Držel je výborný gólman v brance. Naštěstí jsme odskočili na dvoubrankový rozdíl a vedení jsme postupně díky chybám soupeře i naší výborné hře navyšovali,“ konstatoval po zápase domácí trenér Gajda.  V druhém kole play-up čeká Letku Spartak Hluk. Tato série už se bude hrát na tři vítězné zápasy.