​​​​

LETKA ZVÍTĚZILA VE ŠLÁGRU KOLA NAD HLUKEM V PRODLOUŽENÍ

22. 1. 2018

Šestnácté a sedmnácté kolo nabídl tento víkend v rámci Divize D. Letka zvítězila v obou svých víkendových duelech, Hluk si ze dvou zápasů odnesl pět bodů, Krnov zvítězil pouze jednou a Hranice si připsaly důležitých šest bodů. Tyhle čtyři celky stále vévodí Divizi D.

V prvním utkání Letka vycestovala na hřiště druhého Hluku. Šlágr víkendu byl vyrovnaný od začátku až do konce. Utkání tak dospělo až do prodloužení, které rozhodl necelou minutu před sirénou Dalibor Ondruch. Letka si tak z Hluku odvezla dva body za výhru 6:5 v prodloužení. Druhé utkání se Letce povedlo o poznání lépe. Ostravský celek odehrál svůj zápas proti Zlínu, který z úvodu zápasu hodně kousal. Ještě v polovině utkání vedli zlínští florbalisté 4:3, jenže od té doby už padaly góly pouze do jedné brány. Letka nakonec zvítězila ve Zlíně v poměru 9:4.

Hluk předehrával sedmnácté kolo už v pátek doma proti Krnovu. Domácí hráči byli aktivnější už od úvodního hvizdu sudího. Krnov tempo soupeře nezachytil a už velice brzy tak prohrával. „Zasloužené vítězství domácích. Od začátku utkání byli hladovější, aktivnější a za vítězstvím si šli. V době, kdy jsme dotahovali výsledek, nás srážely individuální chyby a dostávali jsme hloupé góly,“ konstatoval po utkání hlavní trenér Krnova Jiří Matušinský. Hluk nakonec doma zvítězil v poměru 11:7.

Druhé utkání kola odehrál Krnov na palubovce Zlína. Diváci ve sportovní hale ve Zlíně mohli vidět celkem jednadvacet branek. Sedmnáct z nich ale bylo do domácí brány. Hodně povedený večer zaznamenal Jaromír Filip, který se dokázal prosadit hned sedmkrát. Hosté z Krnova měli velice efektivní střelbu, neboť z 32 střel dokázali vsítit 17 branek. To znamená, že v průměru každá druhá střela skončila za zády domácího gólmana.