{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

VIDEO | LEŽENÍ MI ÚPLNĚ NEVONÍ, PŘIZNÁVÁ HAVLAS V UŠÁKU

Obrázek ke článku
25. 7. 2022

Čerstvý medailista ze Světových her, dvojnásobný juniorský mistr světa a jeden z hrdinů bronzové výpravy do Helsinek Matěj Havlas zavítal k Jaromírovi Bosákovi do pořadu Ušák, kde přišla řeč na řadu zajímavých témat.

Uplynulá sezona byla pro Havlase opravdu úspěšná. Stal se totiž jedním ze čtyř hráčů, kteří díky odkladu světového šampionátu mužů mohli vybojovat (a také vybojovali) dvě medaile během jednoho kalendářního roku. „Když mi trenér zavolal, tak to pro mě bylo velké překvapení. Bylo to po juniorském mistrovství světa, začínal nám školní rok a vůbec jsem to nečekal. Byla to pro mě ale velká motivace. Říkal jsem si, že to můžu dotáhnout dál,” komentuje v Ušáku svůj první kontakt se seniorským nároďákem.

Úspěšné období zakončil teprve nedávno bronzem ze Světových her a i na atmosféru v americkém Birminghamu mladý útočník zavzpomínal. „Město tím docela žilo. Líbilo se mi, že o tom všichni věděli a byli do toho zapálení. Bylo fajn i to, jak jsou všichni místní hodně otevření a povídali si s námi,” přibližuje atmosfétu olympiády neolympijských sportů.

Řeč samozřejmě přišla i na jeho soukromý život. Jak například zvládá kombinovat studium medicíny s florbalovými povinnostmi a mnoho dalšího. Třeba na jeho oblíbenou hru na klavír či jeho vztah k sociálním sítím. Dozvíte se také, jak typ dovolené jeden z tahounů střešovického Tatranu preferuje.


Celý díl Úšáku s Matějem Havlasem si pusťte zde:

Obrázek