{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


LIBERCI SE ZE ŠVÉDSKA VRACÍ FAKSA! JSEM NATĚŠENÝ JAKO MALÝ KLUK, ŘÍKÁ

Obrázek ke článku
9. 8. 2022

Superligový Liberec před novou sezonou posílí mladá puška v podobě Jakuba Faksy! Ten se po roce stráveném ve švédské Storvretě vrací zpět do Česka a znovu bude oblékat barvy kádru ze severu Čech.

Člen juniorské reprezentace Jakub Faksa se ve svých teprve šestnácti letech rozhodl vydat do zahraničí a v sezoně 2021/2022 tak nastupoval za juniorský výběr švédského klubu Storvreta IBK. V nejlepší lize světa poctivě sbíral velice cenné zkušenosti. 

Kromě samotné florbalové kariéry ale tenhle talentovaný sportovec skočil rovnýma nohama také do zcela nové životní kapitoly. Ve Švédsku totiž bydlel zcela sám a musel tak obstarávat také věci, o kterých se jeho vrstevníkům doma asi jen těžko zdá. „Určitě to mělo své světlé a stinné stránky. Nebylo nic jednoduchého bydlet v podstatě o samotě. Nejtěžší bylo vaření a nakupování samotného jídla. Doteď obdivuji moje rodiče za ty všechny skvosty, co mi servírují na talíř,“ směje se Faksa v klubovém rozhovoru.

S novým životním vhledem se ale nyní liberecký odchovanec vrací do svého rodného hnízda, kde doplní třeba Filipa Smutného nebo Šimona Stránského. „Na novou sezonu se těším jako malý kluk. Můj osobní cíl bude nasbírat co nejvíce nových zkušeností a adaptovat se na mužskou superligu,“ uvádí motivovaně šestnáctiletý florbalista.

Více informací se dozvíte v oficiální klubové zprávě.

Obrázek