{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​

LIBEREC MÁ STARONOVOU POSILU, KARIÉRU OBNOVÍ SALÁT

Obrázek ke článku
22. 1. 2021

Do kádru florbalistů FBC Liberec se vrací Petr Salát. Pětatřicetiletý útočník odehrál poslední utkání 24. února 2019, pak kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil kariéru. Nyní se ale zpět zapojí do superligového mužstva Severočechů.

Salát už je trenérům k dispozici, naskočit by tedy teoreticky mohl do nadcházejících víkendových zápasů. V sobotu se Liberec představí na půdě střešovického Tatranu, o den později pak v domácím prostředí přivítá Otrokovice.

„V poslední době jsme chtěli posílit naši ofenzivu o zkušeného hráče, který by nám pomohl především v utkáních se soupeři, se kterými bojujeme o play-off. Jsem moc rád, že Petr po společné diskuzi tenhle krok udělal, a těším se, že na hřišti ukáže, co umí,“ vyhlíží Salátův návrat liberecký trenér Zdeněk Skružný.

Kromě zranění hrála v Salátově roli o konci kariéry před dvěma lety i pracovní vytíženost. Chtěl také trávit více času s rodinou. Během svého florbalového života toho stihl spoustu. V základní části české nejvyšší soutěže je v historických tabulkách na pátém místě v počtu odehraných zápasů, v celkovém kanadském bodování mu patří sedmá příčka a mezi asistenty je dokonce třetí.

Proces návratu k aktivní kariéře byl rychlý, jeho myšlenka se v Salátově hlavě zrodila minulý víkend, kdy Liberec ztratil čtyřgólové vedení nad brněnským Hattrickem a prohrál 4:5.

„Vzhledem k tomu, jaký je teď rok, jsem doma více než v práci, a tak mi blesklo hlavou, že bych mohl být i třeba ještě platný na hřišti. Doufám, že budu přínosem. Byl bych velmi nerad, kdybych měl jen zabírat místo. Uvidíme po pár zápasech,“ vykládá Salát, který se už zapojil do tréninkového procesu.

Produktivní forvard si vyzkoušel angažmá v Mladé Boleslavi a působil i ve Švýcarsku, nejvíce toho ale odehrál právě v Liberci, kde svou florbalovou pouť před mnoha lety začínal. „Musím přiznat, že se hodně těším. Snad bude tělo držet,“ doufá.

Obrázek