​​​​​​​

LIBEREC SI PŘIPSAL V TV UTKÁNÍ DŮLEŽITOU VÝHRU NAD KRÁLOVSKÝMI VINOHRADY

11. 2. 2019

Liberec se poslední dobou trápil, prohrál šestkrát v řadě a ještě se musel obávat o play off. To už však nyní neplatí, sérii nezdarů zlomil v televizním utkání proti Královským Vinohradům. Po první třetině sice prohrával 3:0, obrat dovršil rozhodujícím gólem dvě minuty před koncem na 6:5.

6 : 5
0:33:13:1 -:-
Branky: 21. Petr Salát, 30. Petr Kološ, 34. Patrik Rozkovec, 43. Petr Salát, 50. Radek Valeš, 58. Jakub Kopecký - 12. Lukáš Gregor, 13. Marian Jelínek, 19. Zbyněk Stuchlík, 32. Ondřej Stuchlík, 55. Lukáš Gregor

Na první branku televizního utkání se v liberecké aréně určené zejména pro hokej čekalo do 12. minuty, kdy otevřel skóre trefou z výběhu z pravé strany přímo do bližšího horního rohu hostující Lukáš Gregor. O minutu později už to bylo o dvě branky, Vaníček opět nestačil na střelu přes obránce, přesně pod jeho ruku mířil Marian Jelínek. V závěru třetiny si domácí vypracovali zajímavou šanci na snížení, jenže tu nevyužili a jejich chybu v rozehrávce před vlastní brankou využil minutu před koncem třetiny Zbyněk Stuchlík – 0:3.

Z nepovedené první třetiny se ale Liberec rychle oklepal a úplně odlišně začal část druhou, po rozehrávce standardky snižoval z výběhu z pravé strany Petr Salát. V polovině utkání už to bylo pouze o jednu branku, na konci přesilové hry se přízemní střelou ze střední vzdálenosti prosadil Petr Kološ. Královské Vinohrady si ovšem vzaly své dvoubrankové vedení rychle zpět, Ondřej Stuchlík využil při svém zakončení toho, že před Vaníčkem clonil jeho spoluhráč. Atraktivní část zápasů nabídla další změnu skóre ve 34. minutě, kdy Patrik Rozkovec pálil z levé strany přesně do vzdálenějšího horního rohu brány – 3:4.

Petr Salát se mohl postarat o srovnání již na konci druhé části, to ale ještě brankáři hostí pomohla branková konstrukce. Na začátku třetí dvacetiminutovky už se ale Salát mohl radovat po střele pod levou ruku Weissgärbera. Také Vaníčkovi pomohla branková konstrukce a v 50. minutě už šli do vedení domácí, to jim zařídil trefou z první ze středu hřiště Radek Valeš. O srovnání se postaral z výběhu Lukáš Gregor, poslední slovo měl ale v čase 57:54 Liberec, v jehož prospěch rozhodl utkání Jakub Kopecký – 6:5. Královské Vinohrady si v závěrečných dvou minutách vytvořily tlak, nejblíže ke srovnání byl Gregor, jenž trefil brankovou konstrukci.

„Tvrdá práce na trénincích se konečně projevila bodově. Soupeře jsme pustili v první třetině do zápasu a čtyřicet minut jsme museli již poněkolikáté v sezoně otáčet. Nasazení ve druhé třetině bylo za mě osobně hodno play off. Hráčům velké díky, ale musíme pracovat tvrdě dál,“ je si vědom po důležité výhře domácí kouč Filip Hanžl.