LIBEREC SŤAL TATRAN! DOHRÁLO SE 3. POHÁROVÉ KOLO

7. 9. 2022

Úterní podvečer nabídl zajímavý pohárový výsledek. Liberec si vyšlápl na vicemistra Livesport Superligy a zvítězil vysoko 7:1. Úterní dohrávkou mezi Slavií a BUTCHIS bylo dovršeno třetí kolo Poháru Českého florbalu.

Úvodních čtyřicet minut duelu mezi Libercem a střešovickým Tatranem nenasvědčovalo tomu, že by mělo skončit vyšším rozdílem. Severočeši dokázali dvakrát skórovat ve druhé části. Pražský celek se v 52. minutě dostal do kontaktu, ale závěr patřil domácím, kteří udeřili ještě pětkrát.

Vrcholová část Poháru Českého florbalu

FBC Liberec – Tatran Střešovice 7:1 (0:0, 2:0, 5:1)
Branky: 23. Faksa, 35. Stránský, 53. Stránský, 54. Valeš, 55. Stránský, 58. Stránský, 60. Valeš – 52. Čermák. Rozhodčí: Benačan – Šaroch. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváků: 80. Zásahy brankářů: Mück 29 – Kříž 24.

3. kolo Poháru Českého florbalu

První klání již třetího pohárového kola bylo na programu již ve čtvrtek a uspěla v něm prvoligová Letka, nováček BUTCHIS si v pražském derby poradil se Slavií. Jiný celek ze druhé nejvyšší soutěže – budějovičtí Štíři – nestačili na Strakonice, s nimiž vysoko prohráli.

Nejnémě tref padlo ve slezském derby mezi Orlovou a Slovanem Havířov, v němž domácí Eagles triumfovali po trefě Jakuba Sasyna a díky čistému kontu brankáře Jaroslava Kunce 1:0. Nejvíce gólů pak padlo v klání Počenic s Přerovem, ve kterém zvítězili hosté 12:7.

Dva regionální souboje došly až do nastaveného času. Středočeskou bitvu Slaného s Benešovem rozesekl za stavu 8:8 v prodloužení hostující Marek Garreis, jihočeské derby mezi Pískem a Milevskem došlo až na nájezdy, ve kterých uspěl Došwich.