​​​​

LICHÁ MÍSTA BRAL UNIČOV S DĚČÍNEM. PLZEŇSKÉ ZMRTVÝCHVSTÁNÍ SKONČILO DESET SEKUND PŘED KONCEM

7. 5. 2017

Ještě před začátkem medailových bojů bylo třeba rozřešit, které týmy skončí na páté až osmé příčce tohoto mistrovství. Rozřazovací duely zklamaných čtvrtfinalistů určily, že Litomyšl vyzvala Uničov v souboji o sedmou příčku, a domácí Slavia Plzeň poměřila síly s Děčínem. Pojďme si shrnout průběh zápasů o umístění.

Předchozí turnajový průběh naznačoval, že by mírným favoritem v duelu o sedmé místo mohli být hráči Litomyšle. Ti se prezentovali aktivním florbalem, který musel z hlediska jeho otevřenosti lahodit oku nezaujatého florbalového diváka. Jenže první třetina zrovna nenaznačovala, že tahle partie, ve které už se hrálo víceméně jen o čest, bude otevřená. Možná i proto, že oba celky toužily po tom skončit co nejvýš, to byla zprvu spíše taktická bitva. Gólově se v ní dvakrát prosadili florbalisté Uničova, kteří tak úspěšně vykročili za vítězným koncem v turnaji.

Ze druhé části uběhlo pouze osm sekund, když se Litomyšl rychle vrátila do hry. Jenže přesně tak, jak zachytila úvod druhé periody, pokazila její závěr, kdy inkasovala. Třetí třetina už byla vyloženě vabank z pohledu Východočechů. Ti už neměli co ztratit a vrátili se k otevřenému florbalu. Uničov se však na poslední duel turnaje výborně připravil, okénka v obraně dokázal využít a rozhodl o tom, že se díky výhře 5:2 může pyšnit přídomkem „sedmý tým České republiky“. Osmí jsou bojovníci ze Smetanova města.

Krásnou gólovou přestřelku viděla plzeňská hala v duelu o pátou příčku. Domácí Slavia Plzeň se před takřka sto diváky hodlala předvést v co nejlepším světle a pokud možno zakončit turnaj výhrou. Tedy tak, jak by se ideálně končit měl. Velevyrovnaný souboj výrazně ovlivnila situace z 28. minuty, kdy Vladimír Trčka navýšil vedení Děčína na dvoubrankový rozdíl.

Zdálo se, že to s domácími vypadá zle, ale 37 sekund před poslední sirénou snížil Buzický. Přesně dvacet sekund po jeho brance přidal srovnávací trefu Konrady. Všichni plzeňští fanoušci byli v tu ránu v euforii na nohou. Nadšení utnul přesně deset sekund před koncem zápasu Jakub Mádlo, jenž strhl vedení zpět na stranu Severočechů a rozhodl o tom, že pátý tým pochází ze severních Čech. Smutní Západočeši odcházeli z haly jako šestí, doprovázal je však zasloužený potlesk.