{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


LÍDŘI KANADSKÉHO BODOVÁNÍ PRŮBĚŽNĚ NEJUŽITEČNĚJŠÍMI HRÁČI

Obrázek ke článku
26. 1. 2020

V kategorii nejužitečnějších hráčů českých soutěží si o výsledcích hlasování rozhodují samotní hráči. Na předních příčkách po polovině sezony najdeme jména loňských vítězů, mezi ženami vládne chodovské duo Martina Řepková a Gabriela Žůrková, na bronzové pozici je Hana Poláková z Bohemians. V mužské kategorii vede dvojice z Boleslavi Jiří Curney a Jan Natov, třetí je talentovaný Jakub Boček z Black Angels.

Nejužitečnější hráčkou ženské Extraligy je prozatím Martina Řepková z Chodova. Rychlá útočnice vládne také kanadskému bodování soutěže, kde zaznamenala v 16 utkáních 60 bodů (32+28). Před pár dny rovněž dotáhla chodovské ženy ke zlatu ve finále Poháru, ve kterém přidala dvě branky. V prosinci se účastnila ženského světového šampionátu v Neuchâtelu, na kterém byla nedílnou součástí českého týmu.

Druhý nejvyšší počet hlasů obrdžela Gabriela Žůrková, která po loňské sezoně vyměnila jičínský dres za ten chodovský a je tedy spoluhráčkou Řepkové. Návrat na Jižní Město jí svědčí, v probíhajícím ročníku si připsala 38 bodů (24+14) a stala se klíčovou osobností Chodova. Stejně jako Řepková, i ona se zasloužila o pohárové zlato, když ve finále pomohla dvěma trefami otočit skóre.

Bronzová pozice patří Haně Polákové z Bohemians. Zkušená kapitánka táhne zelenobílé do play – off a jen těsně jí uniklo pohárové finále. Polákové se daří zejména střelecky, na svém kontě má také ona 38 bodů (31+7). O její nepostradatelnosti vypovídá i její průměrný čas na hřišti, který se pohybuje nad 23 minutami za zápas.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězek je opět chodovská hráčka Nela Jiráková. Mladá obránkyně patřila mezi nejdůležitější postavy české reprezentace na posledním mistrovství světa ve Švýcarsku a důležitou úlohu má také na Chodově, kde je velmi vytěžovaná. Doposud si v lize připsala 18 bodů (8+10).

Pátá příčka je Nikoly Hermannové z Tigers. Další mladá obránkyně patří po značných změnách v kádru mezi opory pražského týmu. Svou sílu ukazuje nejenom po defenzivní stránce, ale i po té ofenzivní, na svém kontě má po 14 zápasech 21 bodů (14+7). Dařilo se jí i v Poháru, kde se s Tigers představila ve finále.

Z vedoucích Vítkovic je nejvýše kapitánka Denisa Ferenčíková, která se dělí o 7. – 8. místo s loňskou juniorkou sezony Eliškou Chudou z Tigers. Ve dvaceti nejlepších nalezneme i další juniorské reprezentantky Elišku Trojánkovou, Pavlínu Bačovou, Kateřinu Seemanovou, či Kateřinu Kovaříkovou. Mezi brankářkami posbírala nejvíce hlasů chodovská Jana Christianová, jež zářila i na nedávném mistrovství světa žen, celkově je na 9. – 10. pozici, kterou sdílí s reprezentační spoluhráčkou Adélou Bočanovou z Bohemians.

TOP 20 kategorie Nejužitečnější hráčka sezony 2019/2020

1. Martina Řepková (Florbal Chodov)

2. Gabriela Žůrková (Florbal Chodov)

3. Hana Poláková (FbŠ Bohemians)

4. Nela Jiráková (Florbal Chodov)
5. Nikola Hermannová (Tigers Jižní Město)
6. Kristýna Bachmeirová (FBK Jičín)
7. - 8. Denisa Ferenčíková (1. SC Vítkovice)
          Eliška Chudá (Tigers Jižní Město)
9. – 10. Jana Christianová (Florbal Chodov)
             Adéla Bočanová (FbŠ Bohemians)
11. Michaela Mlejnková (FBC Ostrava)
12. Iveta Hyršlová (Tigers Jižní Město)
13. - 14. Eliška Trojánková (Tigers Jižní Město)
              Denisa Kotzurová (FBC Ostrava)
15. Pavlína Bačová (Bulldogs Brno)
16. Lucie Paulovičová (FBK Jičín)
17. – 18. Barbora Husková (1. SC Vítkovice)
               Kateřina Seemannová (Tatran Střešovice)
19. Kristýna Horňáková (Panthers Praha)
20. – 22. Kateřina Kovaříková (Tigers Jižní Město)
               Vendula Beránková (Tatran Střešovice)
               Markéta Kosová (FBK Jičín)

Mezi muži byl nejužitečnějším hráčem zvolen Jiří Curney z Mladé Boleslavi. Zkušený útočník první mladoboleslavské formace nepřestává přidávat přesné zásahy a asistence ani v této sezoně, v odehraných 21 duelech posbíral 55 bodů (34+21), díky čemuž je na prvním místě v kanadském bodování. Stejně jako Martina Řepková mezi ženami, i Curney před pár dny slavil v Karlových Varech vítězství v Poháru.

Druhá pozice patří mladoboleslavskému kapitánovi Janu Natovovi, který spolu s Curneym v posledních ročnících tvoří velmi nebezpečné útočné duo. I jejich souhra pomohla Natovovi k prozatímním 44 kanadským bodům (24+20) a také on zvedl nad hlavu trofej pro vítěze pohárové soutěže.

Na třetím místě je nováček Jakub Boček z Black Angels. Mladý útočník, který se v loňském roce stal juniorským mistrem světa, navazuje na své výkony z první ligy mužů a nadále prokazuje vysokou úroveň, neboť má na svém kontě již 47 bodů (22+25), čímž táhne svůj tým. Předváděná hra mu přinesla také pozvánku do české mužské reprezentace, se kterou zanedlouho odjede na blížící se kvalifikace o MS do Lotyšska.

O 4. – 5. příčku se dělí talentovaný Filip Forman z Bohemians a Josef Rýpar z Vítkovic. Pro Filipa Formana se jedná o první sezonu mezi dospělými, přesto září. Juniorský mistr světa z Halifaxu do Superligy vlétl a od prvních utkání sbírá body za góly i asistence, celkem jich má už 42 (21+21). S Bohemians postoupil také do pohárového finále, ve kterém získal stříbrnou medaili.  Není proto divu, že si tahoun zelenobílých rovněž vysloužil pozvánku na kvalifikaci s mužskou reprezentací.

Oproti němu Josef Rýpar je již stálicí mužské Superligy. Vítkovický florbalista i v tomto ročníku patří mezi opory, na hřišti průměrně stráví až 27 minut za zápas a za dvacet duelů zaznamenal 25 bodů (10+15). Jeho zkušenosti s mezinárodním florbalem prokázal při lednovém Champions Cupu, kde dokázal v obou zápasech skórovat.

Na dalších pozicích nejsou velká překvapení, do první desítky patří i další hráč z Mladé Boleslavi Patrik Suchánek, vítkovický Lukáš Hájek, či Tomáš Sýkora s Markem Vávrou z Chodova. Desátou příčku pak drží Filip Langer z Tatranu, který v průběhu ročníku předal kapitánskou pásku. V elitní dvacítce tentokrát nenalezneme ani jednoho brankáře.

TOP 20 kategorie Nejužitečnější hráč sezony 2019/2020

1. Jiří Curney (Florbal MB)

2. Jan Natov (Florbal MB)

3. Jakub Boček (Black Angels)

4. – 5. Filip Forman (FbŠ Bohemians)
           Josef Rýpar (1. SC Vítkovice)
6. Lukáš Hájek (1. SC Vítkovice)
7. – 8. Patrik Suchánek (Florbal MB)
           Tomáš Sýkora (Florbal Chodov)
9. Marek Vávra (Florbal Chodov)
10. Filip Langer (Tatran Střešovice)
11. Jakub Buršík (FbŠ Bohemians)
12. Jiří Besta (1. SC Vítkovice)
13. Radek Krajcigr (FBC Česká Lípa)
14. Milan Tomašík (Florbal MB)
15. Lukáš Ujhelyi (AC Sparta Praha)
16. – 17. Marek Matějčík (Florbal Chodov)
               Mikuláš Krbec (Florbal Chodov)
18. Jakub Hubálek (1. SC Vítkovice)
19. – 21. Jakub Kopecký (FBC Liberec)
               Jiří Bauer (FBC Ostrava)
               Tom Ondrušek (Florbal Chodov)

Obrázek