{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

LÍDŘI TÝMOVÝCH STATISTIK ZATÍM DOMINUJÍ I V PLAY-OFF

Obrázek ke článku
13. 3. 2018

Máme za sebou první dvě utkání úvodního kola play-off Tipsport Superligy. Jak si během uplynulého víkendu vedly nejúspěšnější týmy základní části ve sledovaných týmových statistikách si přečtěte níže.

MLADÁ BOLESLAV S CHODOVEM DOMINUJÍ VE VSTŘELENÝCH I OBDRŽENÝCH BRANKÁCH

Úřadující mistr nejvyšší soutěže z Chodova v základní částí vstřelil nejvíce branek ze všech týmů, konkrétně 211. Na druhém místě v tomto ohledu skončil vítěz základní části z Mladé Boleslavi, ten vstřelil o 3 méně. Tým z města automobilů jasně dominuje i ve vyřazovacích bojích. Pardubicím ve dvou utkáních nasázel 21 branek. Chodov Otrokovicím o 10 méně.

Mladá Boleslav je také nejúspěšnějším týmem základní části z hlediska obdržených branek. Síť v její brance se vlnila 104x. Kdo by na druhém místě očekával Chodov, plete se. Ten je až třetí se 107 obdrženými góly. Na druhé místo se vklínilo mužstvo Otrokovic, které inkasovalo celkem 106x. Panteři však v play-off tak úspěšní nejsou, ve dvou zápasech obdrželi 11 branek. Boleslav ve vyřazovacích bojích inkasovala pouze čtyřikrát. Chodov o branku více.

MLADÁ BOLESLAV MÁ NEJLEPŠÍ BILANCI V NEROVNOVÁŽNÉM POČTU HRÁČŮ NA HŘIŠTI

Vicemistr z Mladé Boleslavi je na druhém místě ve využívání přesilovek s 55,26 %. Na stejné pozici figuruje také v úspěšnosti oslabení s 71,74 %. V play-off má zatím 40, respektive 80 % úspěšnosti. Nejúspěšnějším týmem základní části ve využití přesilovek byla pražská Sparta s 58,14 %, v play-off má zatím 40 %. Králem oslabení v dlouhodobé části soutěže jsou Otrokovice, ubránily neuvěřitelných 81,58 % svých oslabení. Ve vyřazovacích bojích hrály v oslabení zatím pouze jednou a neinkasovaly.

NEJVYVÁŽENĚJŠÍ POMĚR MEZI STŘELBOU A JEJÍ ÚSPĚŠNOSTÍ MÁ VICEMISTR

Mladá Boleslav má na svém kontě druhý nejvyšší počet střel vyslaných na branku soupeře (780) a druhou nejlepší úspěšnost střelby (26,67 %). První ve střeleckých pokusech je mistr z Chodova (814), úspěšnost má však až čtvrtou nejlepší (25,92 %). Naopak nejvyšší úspěšnost střelby mají hráči Vítkovic (27,43 %), ve střelách vyslaných na branku soupeře jsou na čtvrté pozici (678).

CHODOV ZATÍM V PLAY-OFF NETÁHNE. PRAŽSKÉ DERBY ANO

Mistr z Chodova byl v divácké návštěvnosti základní části až na 12. místě s průměrem 243 diváků na utkání. V prvních dvou zápasech play-off toto číslo snížil téměř na polovinu, když do jeho domácí haly přišlo v průměru 133 diváků. Boleslav také ze své domácí návštěvy 525 diváků na utkání základní části poměrně ubrala, když na její zápasy proti Pardubicím dorazilo průměrně 356 diváků. Vítkovice naopak své číslo navýšily z 290 na 352 příchozích. Pražští Bohemians zatím vylepšili průměr z 430 na 485. Nutno dodat, že Klokanům k tomu výrazně napomáhá atraktivita pražského derby se Spartou.

Obrázek