​​

LIGA JUNIORŮ: MILEVSKO ZASKOČILO PANTHERS, ŠEST TÝMŮ JE NEPORAŽENÝCH

20. 9. 2021

Kolotoč kvalifikace o nejvyšší juniorskou soutěž pokračoval i v uplynulých sedmi dnech. Po druhém hracím týdnu zůstává už pouze šestice neporažených celků. Jsou jimi Pardubice, Black Angels, Chodov, FBC Ostrava, Tatran a Mladá Boleslav. Naopak Start98, FBC Plzeň, Otrokovice a FBS Olomouc zůstávají stále bez bodu.

K největšímu překvapení došlo v Milevsku. Tamější Došwich dokázal zaskočit Panthers Praha, kteří však ještě po dvou třetinách na jihu Čech vedli 5:3. Milevským se ale ve třetí třetině podařil parádní obrat. Během dvou minut a pěti sekund dokázali vedení překlopit na svoji stranu a stav udržet až do konce utkání. Ve stejné kvalifikační skupině jsme se také dočkali nejvyššího počtu branek nastřílených v jednom utkání. Tatran Střešovice rozstřílel na domácí palubovce budějovické Štíry 26:7. Na vítězství Pražanů se osmi body podílela dvojice Marek Hozman a Vojtěch Panuška.

Dramatický duel byl k vidění v rámci nedělního pražského derby mezi Spartou a Chodovem. I druhé vzájemné utkání v této sezoně vyznělo lépe pro celek z Jižního Města, který zvítězil po samostatných nájezdech. Výrazně se na vítězství Chodova podílel juniorský mistr světa Karel Hodík, který vychytal všechny nájezdy soupeře. Také díky hattricku Matěje Netrefy udělali chodovští důležitý krok k účasti mezi nejlepší dvanáctkou soutěže.

I díky zvládnutým plzeňským derby dokázala první body na své konto zapsat Slavia Plzeň, stejný počin se podařil i Karlovým Varům, již zmíněnému Milevsku, Ústí či České Lípě, pro kterou šlo o první body po vstupu do nejvyšší soutěže.

Po druhém hracím víkendu se na špici kanadského bodování vyhřívá Michael Kočandrle, který má na svém kontě čtrnáct kanadských bodů. Ty stihl nasbírat během pouhých tří duelů. Na svoji formu navázal odchovanec pražského Butchis i v sobotním duelu Národní ligy, kdy nasázel do branky Čelákovic další tři přesné trefy a pomohl k vítězství 9:2. Spolu s ním vévodí tabulce produktivity, již jednou zmíněný, střešovický Vojtěch Panuška. Ten ale odehrál všechna čtyři utkání.

Kvalifikace o CE ligu se blíží ke svému konci. Konečné pořadí jednotlivých skupin bychom měli znát v neděli 26. září. Vítězové kvalifikačních skupin zamíří přímo do nejvyšší soutěže, druhé celky v tabulce čeká vyřazovací část. Týmy na třetím a čtvrtém místě si zahrají 1. ligu.