{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

LUKÁŠ RUBÍN: JSME RÁDI ZA VÝKONNOSTNÍ STABILITU

Obrázek ke článku
30. 5. 2016

Ačkoli se finálový turnaj regionálních výběrů dorostenců konal v Ostravě, Olomoucký kraj se de facto představil na domácí půdě. Jak je to možné? Oba regiony jsou totiž partnerské, na turnaji nastoupily jako jeden tým. Za olomouckou část výběru okomentoval akci, jejímž partnerem je Česká pošta, trenér Lukáš Rubín.

Jak moc těžké bylo pro trenéra z Hané vybrat sestavu, která doplní hráče z partnerského Moravskoslezského regionu? „Velmi těžké. Do konečného výběru se dle mého názoru nedostala spoustu nadějných a talentovaných hráčů. Ve společném výběru chybělo více zástupců Olomouckého kraje. Náš kraj totiž trpí faktem, že tu není tolik týmů jako ve spřáteleném Moravskoslezkém kraji, kde se navíc hrají nejvyšší ligy. I navzdory velmi dobré spolupráci bych byl jednoznačně pro, aby na příštím závěrečném turnaji byly sestaveny týmy kopírující jednotlivé kraje z hlediska samosprávy. I za cenu toho, že bychom končili s nepříznivými výsledky. My ale potřebujeme v současné době hlavně sbírat zkušenosti,“ popsal spolupráci s partnerským regionem a složitost hráčské volby.

Co bylo pro trenéra Rubína rozhodujícím prvkem při sestavování nominace? Jaké parametry hrály hlavní roli? „Florbalovost komplexně, kam spadají jak technické dovednosti, tak i kondiční schopnosti, herní inteligence atp. A dále určitě rozhodovala aktivita na tréninkových jednotkách,“ vypočítával.

Olomoucko-ostravský výběr se umístil na konečné čtvrté pozici, tedy těsně pod stupni vítězů. „Bramborová“ pozice je vždy tou asi nejméně oblíbenou. Jak hodnotí představení svého týmu trenér Rubín? „Domnívám se, že jsme na turnaji působili nejflorbalověji. Celý turnaj jsme produkovali aktivní útočný styl florbalu. Pravdou je, že jsme pak měli menší problémy s defenzivou, hlavně u protiútoků. Základní skupinu jsme ovládli celkem jednoduše, bohužel jsme v semifinále doplatili na takticky svázanou hru Slovenska. Nebál bych se to označit za ukázku pověstného „prešovského betonu“. Zápas o 3. místo pak musel být pro diváky velice atraktivní,“ zhodnotil prezentaci svých svěřenců v turnaji. 

Jak bylo zmíněno v minulé otázce, čtvrtá příčka je vždy bolestivá, zvlášť když máte silný tým pasovaný na favorita turnaje. Bylo tohle umístění velkým zklamáním? „Jde spíše o zklamání. Na druhou stranu, nešlo o to vyhrát turnaj za každou cenu čili svázat hru taktikou! Když se podíváte na loňský závěrečný turnaj dorostenců, tak týmy, které hrály loňské finále, letos bojovaly pouze o sedmé místo. A naopak – týmy hrající loni o konečné sedmé místo se dostaly až do finále. V tom si držíme určitou stabilitu. I herně jsme byli letos spokojeni,“ snažil se nevidět svět černobíle.

Pokud se na výsledky turnaje podíváme z celkového pohledu, jak by je trenér Olomouckého kraje ohodnotil? „Viz odpověď výše. Největším překvapením byl ale jednoznačně výsledkový propad Jihomoravského kraje.“

Závěrečná otázka směřuje k budoucnosti Lukáše Rubína ve spojení s Olomouckým krajem. Hodlá pokračovat jako lodivod nejlepších hráčů z Hané a blízkého okolí? „Ano, pokud dostanu opět příležitost. Jak už jsem odpovídal v jednom z minulých rozhovorů - baví mě podílet se na rozvoji talentovaných hráčů v regionu a myslím si, že jim mám z hráčské i trenérské praxe co nabídnout,“ dodal na závěr.


Obrázek