{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MAGDALÉNA PLÁŠKOVÁ VYHLÍŽÍ PRVNÍ ZAHRANIČNÍ ANGAŽMÁ

Obrázek ke článku
2. 6. 2020

Chodovská sniperka Magdaléna Plášková bude v následující sezoně působit ve Švýcarsku. Dohodla se na spolupráci s Red Ants Rychenberg Winterthur. Potká se zde s reprezentační kolegyní Hanou Koníčkovou. Jak se na své první dobrodružství těší? Jak se vypořádává se současným pandemickým stavem? Jak hodnotí uplynulou sezonu? O to se podělila v rozhovoru.

Magdo, nedávno jste se dohodla na spolupráci se švýcarským Red Ants Rychenberg Winterthur. Jak jednání probíhala?
Jednání probíhalo vlastně hrozně rychle. Bavila jsem se s trenéry a sportovní manažerkou Red Ants, kteří mi všichni společně představili vize týmu a pak jsme dále řešili detaily. Zároveň probíhalo na druhé straně jednání se zástupci Chodova, kteří mi ve všem vyšli vstříc, za což jsem jim velmi vděčná.

Hrála ve vašem rozhodování i skutečnost, že tým po skončení letošní sezony posílila i vaše reprezentační kolegyně Hanka Koníčková?
Háňa Koníčková zahrála velkou roli v celém „přestupovém procesu“. Za to bych jí chtěla poděkovat. A velmi se těším, že si s ní zahraju v týmu.

Bude se jednat o vaše první zahraniční angažmá. Těšíte se na život ve Švýcarsku?
Na to se těším, upřímně řečeno, velmi. Bude to úplně nová zkušenost, která, věřím, bude velmi přínosná do budoucího života – jak osobního a profesního, tak toho florbalového.

Jaké si kladete cíle pro následující sezonu?
Ze švýcarské soutěže bych se domů ráda vrátila s medailí. Takže je mým cílem pro to udělat maximum. Zároveň bych chtěla nasbírat zkušenosti, které bych následně chtěla zúročit, až se vrátím na Chodov.

Globální pandemie viru Covid-19 značně ovlivnila letošní florbalový ročník. S vaším Chodovem jste vybojovaly druhé místo po základní části, ale play-off muselo být ukončeno. Jak jste tento stav prožívala?
Nebudu lhát, další druhé místo s Chodovem – říkala jsem si, že už to snad není ani možné. Byla to asi chvíle, kdy jsem si říkala, že každý zápas v základní části může rozhodnout o finálním umístění, i když to tak třeba v tu chvíli nevypadá.

V osobních statistikách jste zaznamenala 53 bodů za 25 branek a 28 asistencí, byla jste druhá v týmovém bodování a sedmá v extralize celkově. Jste se svými výkony spokojena?
Když se kouknu na ta čísla, tak je to vlastně docela hezké. Když si ale zpětně přehraji některé momenty ze zápasů, tak vím, že jsem spoustu věcí mohla udělat lépe. Nemálo z toho počtu bodů byla práce celé lajny. A vím, že je stále dost prostoru pro zlepšování se.

Chodov opouští také vaše spoluhráčky Martina Řepková a Nela Jiráková, které taktéž míří do Švýcarska. Chodovu tak odejde 154 kanadských bodů z letošní sezony. Věříte, že se týmu podaří díry po vás zacelit?
Tým po letošní předčasně skončené sezoně prošel velkou obměnou. Ale když se podívám na budoucí soupisku, tak je tam stále spousta jmen, o kterých si myslím, že jsou nebo budou dost silná na to, aby se tým s obměnou vypořádal s grácií. Karolína Suchá se pořádně rozstřílí a co náhodou nedá, to pochytá Jana Christianová. Pevně věřím a doufám, že se týmu bude v nadcházející sezoně dařit více než dobře.

V červnu je na programu reprezentační sraz v Kladně, kam jste byla nominována. Jak se na něj těšíte?
Po mistrovství světa je to první akce, kdy se jako tým opět uvidíme. Moc se na to těším. Motivace do práce je po posledních zápasech rozhodně veliká.

Vaše reprezentační kolegyně a bývalá spoluhráčka z Chodova Tereza Urbánková před pár dny oznámila konec reprezentační kariéry. Co na její rozhodnutí říkáte?
Kdybych měla o někom říct, že je můj florbalový vzor, tak by to byla Tereza Urbánková. Myslím, že v reprezentaci bude chybět. Takhle zkušených hráček moc není. Ale věřím, že tohle rozhodnutí je správné, jinak by ho neudělala.

V současné době se již rozjíždí příprava na novou sezonu. V jakém režimu bude probíhat u vás?
Halové tréninky absolvuji s Chodovem, spolu s Martinou Řepkovou a Nelou Jirákovou. Kondiční příprava bude probíhat individuálně.

Obrázek